Souhrn z Nacon Connect 2023

Souhrn z Nacon Connect 2023

Vylepšený Glum, RoboCop přichází, hrůzy za světové války, gangy Sherwoodu a nové sporty

Zdroj: Nacon

Pokračujeme v týdnu malých akcí. Po speciální akci Paradoxu a očekávaném oznámení data vydání Starfieldu na řadu přišla společnost Nacon a její prezentace Nacon Connect, kterou nicméně bude ještě následovat později večer Capcom. Soustřeďme se však právě na Nacon, který si opět nachystal tituly, které ukázal už během červencové prezentace Nacon Connect 2022, nyní však máme možnost se podívat, jak vývoj pokračuje, a především se dozvědět, kdy se na ně můžeme těšit. Pojďme si tedy shrnout, co se dnes večer ukázalo.

The Lord of the Rings: Gollum

Ke konci akce konečně přišel čas na Glumův návrat, který si po poslední prezentaci vyslechl velké množství kritiky. Zpracování příběhu Gluma a jeho mysli je rozhodně zajímavým tématem, hráči a fanoušci nicméně s představeným zpracováním příliš nadšeni nebyli. Tentokrát se vývojáři z Daedalic Entertainment podělili o nový příběhový trailer, který svou výpravou vypadá o něco slibněji, ale bohužel jsme se přímo během přenosu nedočkali bližšího pohledu na samotnou hratelnost. The Lord of The Rings: Gollum má vyjít ještě letos, přesné datum vydání ovšem zatím stanoveno nebylo.

RoboCop: Rogue City

V samém závěru jsme se z Tolkienova fantasy světa přenesli do nebezpečných ulic Detroitu v titulu RoboCop: Rogue City. Hra měla původně vyjít už letos v červnu, jak jsme se však nyní dozvěděli, došlo k drobnému odkladu na září. Nový trailer nabídl syrovou atmosféru podobnou tomu, jak ji známe z filmů, a kromě toho ukázal, jak se to celé bude vlastně hrát a jakým způsobem budete moci uplatňovat zákon a chránit město. RoboCop: Rogue City míří na PC skrze Steam a Epic Games Store, PlayStation 5, Xbox Series X|S a později i na Nintendo Switch.

Ravenswatch

Prezentaci po krátkém sestřihu odstartoval nový trailer ze zajímavě stylizované roguelike top-down akce Ravenswatch, která kombinuje nejrůznější báje, mýty, ale i pohádky. Tentokrát byl blíže ukázán gameplay, který představuje i hrdiny, kteří nás tímto netradičním temně fantasy dobrodružstvím provedou. Jste připraveni na setkání s Krysařem nebo Červenou karkulkou? Hru bude možné hrát solo i v kooperaci až čtyř hráčů. Ravenswatch vyjde ještě letos na PlayStation 5, Xbox Series X|S a PC, přičemž 6. dubna započne na Steamu předběžný přístup.

Ad Infinitum

Jedním z poměrně očekávaných titulů od Naconu je nepochybně Ad Infinitum – psychologický horor zasazený do období první světové války, ve kterém si hráči nebudou tak úplně jistí, zda ji prožívají, nebo se jedná „jen“ o noční můry, které válka v hlavním hrdinovi vyvolává. Otázkou samozřejmě je, co je horší, ale na to už si budou muset hráči podle vývojářů přijít sami. Stěžejní otázkou je, kdy, a právě na to vývojáři odpověděli během dnešní prezentace. Ačkoliv hra měla dorazit v dubnu, nakonec se jí dočkáme na PC a konzolích až v září. Důvodem je, dotáhnout všechny prvky tak, aby s nimi byli spokojeni vývojáři a následně i hráči, což si zkrátka vyžádá čas navíc.

Clash: Artifacts of Chaos

Pokud čistě náhodou nemáte co hrát, můžete skočit po pokračování her Zeno Clash a Zeno Clash 2 z let 2009 a 2013. Novinka se jmenuje Clash: Artifacts of Chaos a od dnešního dne je k dispozici na PC, PS4, PS5, Xbox One a Xbox Series. Vývojáři v krátkém videu představili pár záběrů z hraní, aby připomněli, že se v téhle explorativní adventuře vžijete do role Pseuda, kterému dělá společnost malý vlasatý tvor Boy. Právě jeho však chtějí unést přisluhovači temného pána světa Zenozoik. Vydáváte se na cestu, abyste Boye ochránili, což se samozřejmě neobejde bez boje (haha). Na rozdíl od jiných akčních RPG, kde byste se vybavili zbraněmi, tady se vybavíte speciálními bojovými styly, a ty pak ovlivní celkovou hratelnost i zážitek. Hra dokonce počítá s krátkodobým přepnutím do pohledu první osoby a nabídne také speciální hru v kostky před důležitými souboji, kde můžete protivníka připravit třeba o kousek zdraví. Anebo on vás, to už je zkrátka riziko povolání.

Sportovní hry

Nacon před časem prohlásil, že chce posílit svou pozici na poli sportovních her. A myslel to zjevně vážně. Během prezentace totiž v rychlém sledu ukázal na jeden, dva nebo tři, ale hned čtyři sportovní tituly. Cyklistické hry Tour de France 23 a Cycling Manager 23 vyjdou 8. června a stojí za nimi studio Cyanide. Následně 7. září dorazí na trh Rugby 24 od australského týmu Big Ant Studios a stejný vývojáři chystají také ještě na letošní rok nový tenis. Ani AO Tennis, ani Tennis World Tour, jak byste nejspíš čekali, ale úplně novou tenisovou značku nazvanou Tiebreak, která se pyšní oficiální licencí ATP a WTA. Spojí prý dohromady to nejlepší z Tennis World Tour 2 a AO Tennis 2. Pro Cycling Manager 2023 míří na PC a Tour de France 2023 na PC, PS4, PS5, Xbox One a Xbox Series. Rugby 24 nabídne letošní světový šampionát a víc než 130 národních týmů. Tiebreak dorazí na PC, PS4, PS5, Xbox One a Xbox Series.

Gangs of Sherwood

Znovu se ukazuje i hra Gangs of Sherwood od Appeal Studios, která byla představena během loňské akce. Po necelém roce tedy nastal čas, aby se vývojáři pochlubili, jak se bude jejich titul inspirovaný Robinem Hoodem a dalšími hrdiny hrát, přičemž upozorňují, že někteří mohli čekat něco jiného. Přece jen jde o futuristické a alternativní převyprávění Hoodova příběhu. Bojovat, krást a chudým dávat je možné samostatně i v partě až čtyř zbojníků, kteří rozhodně nejsou skoupí na netradiční schopnosti. Soubojový systém si pak lze důkladněji prohlédnout i v doprovodném desetiminutovém videu, jež vývojáři opatřili komentářem, aby s ním hráče seznámili co nejlépe. Gangs of Sherwood vyjde na podzim na PC, Xbox Series X|S a PlayStation 5.

Train Life

Ke hře Train Life od vývojářů ze studia Simteract toho nepadlo příliš. Hra je ostatně už necelý rok dostupná na PC, Xbox One, Xbox Series i posledních dvou generacích PlayStationu. Dnes však došlo na vydání na Switchi, takže pokud si chcete užít s vláčky napříč celou Evropou, můžete se pustit do hraní. Titul stojí 30 eur, zajezdit si budete moci na více než 10 000 kilometrech tratí a s ikonickými soupravami a vlaky jako ICE 3 nebo třeba NEWAG Griffin.

Session: Skate Sim

Podobně jako třeba u Train Life, svého vydání na Switchi se dočkala také skateboardová simulace Session. Doplňuje tak kompletní nabídku platforem a přináší na první pohled hravou, ale na ten druhý pořádně náročnou záležitost i na hybridní konzoli od Nintenda. Má to však malý háček – od dnešního dne je hra dostupná pouze v Severní Americe, zbytek světa – tedy včetně Evropy – musí čekat až na 16. března. Až hra dorazí i k nám, budete si moci užít zejména přepracované ovládání a samozřejmě i veškerý obsah dostupný na ostatních platformách. Součástí verze pro Switch je i přepracovaný úvod, aby byl vstup do hry přeci jen o trochu přívětivější.

TT Isle of Man – Ride on the Edge 3

Nové video ze hry TT Isle of Man – Ride on the Edge 3 ukázalo další část hry a jejího světa. Trať Snaefell Mountain si užijeme na motorce Kawazaki ZX-10RR. Nový ročník digitální Tourist Trophy láká na otevřené prostřed v měřítku 1:1 s 200 kilometry silnic. Titul vyjde už letos v květnu a pracují na něm vývojáři ze studií RaceWard a Nacon Studio Milan.

War Hospital

Další návrat do světové války, i když jinak, než jak jsme ve hrách obvykle zvyklí. 3D izometrická real-time strategie War Hospital se ukázala už loni a zaujala nás i na Gamescomu. Děj hry je zasazen do roku 1917, kde se vysloužilý zdravotník major Henry Wells pustí do další boje. Ne však s puškou v ruce, nýbrž na lůžku o záchranu životů. Na francouzské frontě to ovšem není snadné, a tak je potřeba kromě péče o pacienty budovat a spravovat i samotné zdravotnické zařízení a stejně tak se starat o další lidi kolem, kteří mohou být též nápomocni. War Hospital vyjde 31. srpna na PC prostřednictvím Steamu, Epicu a GOG, PlayStation 5 a Xbox Series X|S.

Capes

Capes je tahová strategie se superhrdiny, kde se budete starat o svůj vlastní tým a pokusíte se osvobodit město od zločinu. Vydáme se do světa, který před lety ovládli superpadouchové. Vytvořili dystopické město, kde jsou právo a superhrdinové postaveni mimo zákon. Každý vám svěřený hrdina má mít jedinečné schopnosti a můžeme kombinovat jejich speciality. Za hrou stojí vývojáři ze studia Spitfire Interactive a společnost Daedalic Entertainment a vyjde na PC, PS4, PS5, Xboxu One, Xboxu Series i Switchi. Dočkáme se ještě letos. Na Steamu je k dispozici hratelné demo a důkladný popis hry v češtině.

 

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru