Grand Theft Auto VI, Rockstar Games, Take-Two: GTA VI posune celé odvětví na novou úroveň

Take-Two: GTA VI posune celé odvětví na novou úroveň

Hra se podle Strausse Zelnicka vyvíjí dobře. GTA V mezitím prodalo 170 mil. kusů

Zdroj: Rockstar Games
9. 8. 2022

Další herní společností, která v těchto dnech zveřejňuje zprávu s výsledky hospodaření za uplynulé čtvrtletí, je Take-Two Interactive. V období od 1. dubna do 30. června – tedy v prvním čtvrletí finančního roku 2023 – utržila společnost 1 miliardu dolarů z prodeje her, reklamních předmětů nebo prostoru pro digitální reklamu. V porovnání se stejným obdobím v loňském roce jde o nárůst o necelých 300 milionů dolarů a společnost za největší „přispěvatele“ označila NBA 2K22, GTA Online, GTA V, Tiny Tina’s Wonderlands nebo Red Dead Redemption 2. „Náš fiskální rok 2023 začíná velmi dobře, což dokazují příjmy ve výši 1 miliardy dolarů,“ řekl CEO Strauss Zelnick a doplnil, že výsledky předčily předchozí odhady. Ani výhled do budoucna ale nevypadá zle a Zelnick v rozpravě s investory stočil řeč k jednomu z nejožehavějších témat. Ano, na přetřes opět přišla série Grand Theft Auto, ale nikoliv výlučně ve spojitosti s pátým dílem, ale také s připravovaným pokračováním.

Zdroj: Take-Two Interactive

Společnost Take-Two, potažmo vývojáři z Rockstaru, se ke GTA VI hlásí od února letošního roku, kdy potvrdili, že dosud nepojmenovaná hra vzniká a její vývoj úspěšně pokračuje. Nyní se Zelnick vyjadřuje ve stejném duchu a navíc doplňuje, že od GTA VI máme očekávat jen to nejlepší. „Vývoj dalšího dílu série Grand Theft Auto je v plném proudu a tým Rockstar Games je odhodlán opět nastavit novou laťku celé sérii, našemu odvětví i veškeré zábavě, jako se podařilo s každým předchozím dílem,“ říká Strauss Zelnick. Vše je v souladu s dřívějšími vyjádřeními, že cílem GTA VI je výrazně překonat předchozí úspěchy a akceptováním, že s ohledem na kvalitu GTA V a GTA Online je nutné pracovat opravdu tvrdě na tom, aby bylo pokračování ještě lepší. Co to přesně znamená pro hru, o které se v poslední době mluví zejména ve spojitosti s ženskou hrdinkou, však není v tuto chvíli známo a je otázkou, kdy se dozvíme víc. Každopádně vás můžeme odkázat do našeho archivu, kde se můžete nad rámec spekulací novináře Jasona Schreiera začíst také do možné původní vize GTA VI, která měla být ještě mnohem ambicióznější, než očekávaný příběh v duchu Bonnie a Clyda, kterým se zřejmě šestý díl stane.

I proto ale musí Take-Two žít přítomností, takže přirozeně došlo i na zmínku o GTA V. Rockstar totiž potvrdil, že se prodeje už přiblížily hranici 170 milionů kusů a hra si upevňuje svoji druhou pozici v historické tabulce prodejů za Minecraftem. Ten má na kontě necelých 240 milionů prodaných kusů, takže není pravděpodobné, že jej GTA V překoná, přesto jde o úctyhodné číslo a je fascinující, že i po devíti letech je hra stále aktuální a oblíbená zejména v multiplayeru. A nebylo to samozřejmě jen GTA, bez ohledu na ochladnutí podpory pro Red Dead Online, druhý Red Dead Redemption překonal v prodejích 45 milionů kusů, a jak už bylo uvedeno výše, Take-Two s ním i nadále počítá jako s jedním z důležitých finančních zdrojů. Budoucnost téhle série ale není tak optimisticky nalinkovaná jako u GTA, pravděpodobně s odvoláním na zasazení a menší možnosti v online části, ale také na spekulace o zrušení remasteru prvního dílu a next-gen verze druhého.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru