Grand Theft Auto VI, Rockstar Games, Schreier: Hrdinkou GTA VI z Miami bude žena

Schreier: Hrdinkou GTA VI z Miami bude žena

Titul má nabídnout dvě hratelné postavy inspirované Bonnie a Clydem. Vývojáři krotí humor

Zdroj: Rockstar Games
27. 7. 2022

Jason Schreier přišel s další zajímavou novinkou, která se tentokrát týká vyhlíženého GTA VI, ale i toho, co se v poslední letech děje uvnitř Rockstar Games, kde měla údajně panovat špatná firemní kultura. Kromě poměrů ve společnosti ovšem přináší i detaily o chystaném pokračování série Grand Theft Auto, jehož hrdinkou by měla podle jeho informací být žena. Hra samotná by pak měla být umírněnější, minimálně co se týče humoru, který se bude v některých ohledech držet zkrátka.

GTA VI by se mělo vyhnout vtipkování a zesměšňování marginalizovaných skupin a celkově by mělo být „citlivějším“.

Hra má nabídnout hned dvě hratelné postavy, přičemž jednou z nich má být žena latinskoamerického původu. Ačkoli to není vyloženě zmíněno, druhým protagonistou by měl být muž, neboť Schreier obě hratelné postavy přirovnává ke slavné zločinecké dvojici Bonnie a Clyde. Příběh by se měl odehrávat ve fiktivní verzi Miami, proto nelze ani vyloučit možný a mnohými fanoušky vysněný návrat do Vice City, jemuž bylo právě Miami předlohou. Otázkou je ovšem jistý druh humoru, který celou sérii odjakživa provází – společně se změnou firemní kultury se dost možná změnil i přístup k této důležité součásti hry. Vývojáři zpětně odebrali některé vtipy z GTA V a GTA VI by se mělo vyhnout vtipkování a zesměšňování marginalizovaných skupin a celkově by mělo být „citlivějším“.

Vývoj nového GTA je podle Schreiera, respektive lidí, kteří se mu svěřili, pomalejší, než se očekávalo. Na vině je pandemie i změny ve studiu, které však podle zaměstnanců byly užitečné a společnost je nyní příjemnějším místem pro práci. Změna kultury ve studiu měla nicméně vliv i na předchozí titul GTA V a i na GTA: Online. S posledním vydání GTA V vývojáři v tichosti ze hry odstranili transfobní vtipy a provedli několik dalších úprav, v případě GTA: Online pak po smrti George Floyda a následných protestech nedošlo k přidání plánovaného módu Cops ‚n‘ Crooks, který podle vedení nebylo vhodné vydávat s ohledem na tehdejší atmosféru ve společnosti a narůstající nedůvěru k americké policii.

přičemž se dnes má jednat o fiktivní verzi Miami a přilehlé oblasti, což opět přiživuje spekulace, že bychom se mohli vrátit do Vice City.

Samotné GTA VI ale veškeré změny ovlivní coby budoucí titul nejvíce. Vývoj má být zproštěn povinných přesčasů a tzv. „pochodů smrti“, jež vývojáři zmiňovali v souvislosti s Red Dead Redemption 2, kde byly zvykem 100hodinové pracovní týdny, nebo i Max Payne 3. To se odrazilo i na původních značně ambiciózních plánech, díky nimž mělo být šesté GTA mnohem větší než jakákoli předchozí hra v sérii. V rámci projektu s označením „Project Americas“ mělo být cílem zpracovat velké kusy území Severní i Jižní Ameriky, to se časem začalo osekávat, přičemž se dnes má jednat o fiktivní verzi Miami a přilehlé oblasti, což opět přiživuje spekulace, že bychom se mohli vrátit do Vice City. Hra by ovšem měla být pravidelně aktualizována a doplňována o nový obsah, a to jak o nové mise, ale i nové lokace a oblasti.

Nahlásit chybu v článku

24

Napsat komentář

Další články
Nahoru