Super Mario Bros. Wonder, Nintendo, Super Mario Bros. Wonder oživí a promění klasiku

Super Mario Bros. Wonder oživí a promění klasiku

Nintendo Direct představil nové schopnosti, sloního Maria na Yoshim, nový hlas i nový Switch

Zdroj: Nintendo
Název: Super Mario Bros. Wonder Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: Datum vydání: 20. 10. 2023

Společnost Nintendo včera uspořádala další, tentokrát malý Direct, který byl věnován výhradně Mariovi a jeho novému dobrodružství, konkrétně nadcházející plošinovce Super Mario Bros. Wonder, která byla představena v červnu během Nintendo Direct. Ta má do série přinést zase něco nového a nabídnout odlišný přístup, ale došlo také na odhalení nové edice konzole Nintendo Switch, jež bude hře předvojem.

Super Mario Bros. Wonder po více než 10 letech vrací sérii do rovin „klasické side-scrolling plošinovky“. Na straně druhé ovšem přichází s celou řadou novinek, jak nyní Nintendo vysvětlilo a názorně představilo v dlouhé a detailní ukázce hratelnosti. Právě Wonder je jedním z důvodů, proč celá hra bude působit tak hravě a živě, jelikož stejnojmenná květina po konzumaci způsobí, že Mario a ostatní rázem vidí svět trochu jinak, dalo by se říct barevněji. V tomto ohledu Wonder květiny plní funkci známých hub, ale s mnohem zajímavějším výsledkem. Dokáží výrazně proměnit úroveň například perspektivou kamery, kdy se částečně dostaneme i do 3D, případně promění Maria v jinou z postav, což bude mít pochopitelně vliv i na samotnou hratelnost.

Direct se nicméně nesoustředil jen na požírání květin, ale také na jednotlivé postavy a hrdiny, přičemž dvanáct z nich bude hratelných. Kromě Maria samozřejmě nemohou chybět Luigi a princezna Peach, přítomni ale budou i Daisy, Blue Toad, Yellow Toad, Toadette, Nabbit a Yoshi, Red Yoshi, Yellow Yoshi a Light-Blue Yoshi. Někteří z nich budou mít k dispozici různé perky vycházející z jejich obvyklých vlastností. Zmínky se nepřekvapivě dočkaly i nové schopností, přičemž možnost proměny ve slona zaujala už při představení hry. Dalšími power-upy jsou například nápomocné bubliny, které poslouží při pohybu i proti nepřátelům, nebo zavrtání se pod zem či do stropu. A i tentokrát došlo na slona a pohled na to, kterak obří sloní Mario jezdí na chudákovi Yoshim, je jistým způsobem k nezaplacení.

Poslední část prezentace o Wonder se věnovala kooperaci, která bude lokální i online. V případě online bude možnost asynchronního multiplayeru, díky němuž budou moci hráči s těmi ostatními porovnávat svůj postav a statistiky, ale i si vypomáhat a navzájem se například oživovat, ačkoli nebudou hrát přímo spolu, ale je se svými stíny. Fanoušci série věnovali svou pozornost i Mariovu hlasu, jelikož Super Mario Bros. Wonder je první hrou, v níž oblíbeného instalatéra nenamlouvá Charles Martinet, který před pár dny oznámil, že roli opouští, ale i nadále bude ambasadorem série. Zatím nebylo oznámeno, kdo je novým Mariovým dabérem, ale zdá se, že svým výkonem přesvědčil i ty nejnáročnější fanoušky, kteří změnu tušili již dříve.

A navzdory tomu, že už nějaký čas vyhlížíme a doufáme v oznámení nové konzole od Nintendo, jež by se měla stát nástupcem už značně přesluhujícího Switche… Tak jsme se dočkali oznámení další Switche, ale pouze nového OLED. Novým kouskem je konzole Nintendo Switch OLED: Mario Red Edition, jejíž název mluví asi za vše. Switch je vyveden v Mariově typické červené barvě a na docku je pak v siluetě vyobrazen samotný Mario.

Nový Switch bude dle oficiálního obchodu Nintendo k dostání od 6. října. Super Mario Bros. Wonder pak vychází 20. října 2023

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru