Slovenský tým Nine Rocks Games odhalil svou první hru

Studio Davida Durčáka navazuje na dědictví Cauldronu. Jeho debutem je lovecká simulace

Zdroj: Nine Rocks Games
21. 4. 2022
Název hry: Way of the Hunter Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 16. 8. 2022 Platformy: , , Žánr:

Nové slovenské studio Nine Rocks Games, které v lednu 2020 založila společnost THQ Nordic spadající pod gigant Embracer Group, oznámilo a blíže představilo svou první hru. Tým, který vede spoluzakladatel Cauldronu David Durčák, naváže na dědictví slavného slovenského studia, které vydalo v letech 2009 až 2014 celou sérii loveckých her. I tentokrát vyrazíme do divočiny s puškou v ruce a budeme stopovat zvířata. Novinka se jmenuje Way of the Hunter a míří na PC, PlayStation 5 a Xbox Series.

Novinka podle autorů nabídne rozmanitá prostředí, realistickou simulaci balistiky i naznačené příběhové pozadí, v němž půjde nejen o rodinnou tradici, ale také přátelství a rivalitu.

Autoři nás lákají na velká lovecká teritoria v Evropě a v Americe. Budeme používat realistické zbraně i další vybavení a v digitální přírodě se budou pohybovat desítky živočišných druhů. Way of the Hunter láká na singl i multiplayer v podobě kooperace až pro čtyři hráče. Hráč v kůži hlavního hrdiny zdědí loveckou chatu po dědečkovi a rozhodne se pokračovat v rodinné tradici a byznysu. Než ale něco ulovíte, abyste mohli kvalitní maso prodat dál, musíte projevit patřičnou trpělivost i zručnost. Naším úkolem bude stopovat kořist a plížit se za ní, aniž bychom se sami prozradili.

Autoři chtějí podle Davida Durčáka s Way of the Hunter nastartovat celou novou značku. Zjevně tak nejde o ojedinělý výstřel. Ostatně společnost Embracer se jen před pár týdny nechala slyšet, že brzy ukáže nové hry z žánrů, kde dosud neměla zastoupení. Novinka podle autorů nabídne rozmanitá prostředí, realistickou simulaci balistiky i naznačené příběhové pozadí, v němž půjde nejen o rodinnou tradici, ale také přátelství a rivalitu. Autoři říkají, že jde o plnohodnotný příběh.

Každý ze dvou zmíněných otevřených světů bude mít rozlohu 144 kilometrů čtverečních a vlastní jedinečný ekosystém. Zvířata mají nejen reálně vypadat, ale také se tak chovat. Zjevně budou reagovat nejen na sebe navzájem, ale zejména na hráče v kůži lovce, pokud si jej všimnou. Pokud svou kořist ulovíte, můžete se těšit třeba z unikátního paroží, které generuje komplexní systém na základě různých faktorů, jako je stáří a kondice. Jestliže minete, můžete svůj výstřel alespoň překontrolovat za pomoci přetočení bullet kamery.

Na hře pracuje tým zkušených autorů, kteří se dříve podíleli v Cauldronu nejen na lovecké sérii Cabela’s, ale později třeba také na DayZ. Nine Rocks Games sídlí v Bratislavě a už před dvěma lety jsme psali, že studio má tvořit nějakou střílečku se survival prvky. Kromě zmíněných titulů jeho vývojáři dříve pracovali na hrách Soldier of Fortune: Payback, Conan nebo Chaser. Samotný David Durčák je podepsaný pod průkopnickými slovenskými tituly jako Quadrax a Spellcross. V roce 1996 společně s kolegy založil pravděpodobně vůbec nejslavnější slovenské herní studio Cauldron. V roce 2014 tento tým přešel pod křídla Bohemia Interactive.

Datum vydání Way of the Hunter zatím neznáme, ale zdá se, že nebude příliš daleko. Hra nabídne slovenské i české rozhraní a titulky. Samotní autoři titul nazývají loveckou hrou nové generace pro fanoušky žánru i širší publikum. A vzhledem k tomu, že se jedná o poměrně frekventovaný, i když specifický žánr, se určitě budou chtít před další konkurencí vytáhnout. Embracer vlastní kromě Nine Rocks Games také Warhorse Studios (Praha), Ashborne Games (Brno) a nenápadný podpůrný tým sídlící v Olomouci spadající pod Koch Media.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru