Way of the Hunter, THQ Nordic, Gigant THQ Nordic zakládá nové studio v Bratislavě

Gigant THQ Nordic zakládá nové studio v Bratislavě

Zdá se, že slovenský tým Nine Rocks Games naváže na dědictví proslulého Cauldronu

10. 2. 2020
Název: Way of the Hunter Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 16. 8. 2022

Společnost THQ Nordic má v portfoliu další nám velmi blízký tým. Tentokrát však není posila výsledkem akvizice. Firma založila v Bratislavě nové studio Nine Rocks Games. Vede jej David Durčák a má tvořit nějakou střílečku se survival prvky.

Tým byl formálně založen už v lednu, ale touto informací se THQ Nordic pochlubil až nyní. Jeho autoři v minulosti pracovali na hrách DayZ, Soldier of Fortune: Payback, Conan nebo Chaser. David Durčák si pochvaluje THQ Nordic coby partnera a nový slovenský tým přivítal na palubě i ředitel společnosti Klemens Kreuzer. 

Pokud jde o to, na čem přesně vývojáři pracují, musíme si zatím počkat. Na webu Slovak Game Developers Association už ale tým hledá další kolegy – designéra, výtvarníky, animátora, programátora nebo skriptéra. Inzeráty přitom slibují práci na unikátních projektech s mezinárodním dosahem.

Pokud slovenskou herní scénu sledujete, nebude vám jméno David Durčák neznámé. Podepsaný je pod tituly jako Quadrax, Spellcross, Chaser, Soldier of Fortune: Payback, Battle Isle: The Andosia War a mnoha dalšími. V roce 1996 společně s kolegy založil pravděpodobně vůbec nejslavnější slovenské herní studio Cauldron. V roce 2014 tento tým přešel pod křídla Bohemia Interactive.

Naposledy THQ Nordic posílil loni v prosinci. Jeho řady tehdy rozšířil švédský tým Tarsier Studios, který se proslavil hororovou logickou plošinovkou Little Nightmares. Aktuálně pracuje na jejím pokračování. V srpnu společnost koupila studia Gunfire Games (Darksiders III) a italský tým Milestone specializující se na závodní hry. Skoro přesně před rokem se pak k THQ Nordic připojil pražský tým Warhorse Studios.

Way of the Hunter, THQ Nordic, Gigant THQ Nordic zakládá nové studio v Bratislavě

Tyhle značky dnes patří THQ Nordic, respektive Deep Silveru

AquaNox, Darksiders, Red Faction, MX vs. ATV, SpellForce, We Sing, Desperados, ELEX, Jagged Alliance, Delta Force, Gothic, Sphinx, Baja, De Blob, Destroy All Humans!, Kingdoms of Amalur, TimeSplitters, Second Sight, Alone in the Dark, Act of War, Expeditions, Carmageddon, Outcast, Wreckfest, Biomutant, Titan Quest, Dead Island, Galaxy on Fire, Homefront, Metro, Risen, Sacred, Saints Row, Secret Files, Singles a samozřejmě Kingdom Come: Deliverance

[Přečtěte si více o společnosti THQ Nordic.]

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru