Grand Theft Auto VI, Rockstar Games, Rockstar potvrdil, že úniky skutečně pochází z GTA VI

Rockstar potvrdil, že úniky skutečně pochází z GTA VI

Vývojáři jsou situací zklamaní. Vývoj hry to prý ale nepoznamená. Brzy nás s ní seznámí

Zdroj: Rockstar Games
19. 9. 2022

Když o víkendu došlo k masivnímu úniku záběrů z GTA VI, mnoho lidí pochopitelně řešilo, zda jsou skutečné. A vzhledem k tomu, co se začalo dít dál, se čekalo, zda se Rockstar či Take-Two k celé záležitosti vyjádří. Nakonec tak Rockstar skutečně učinil a potvrdil, že únik je pravdivý.

Rockstar potvrdil, že se kdosi dostal do jejich sítě a neoprávněně přistupoval a získal důvěrné informace a data, mezi nimiž se nacházely i rané záběry z vývoje Grand Theft Auto VI. Zde je dobré poznamenat, že nezmiňují nic o odcizení zdrojových kódů a testovacího buildu, které měl hacker dle svých vlastních slov rovněž ukořistit. Rockstar dodává, že v tuto chvíli nepředpokládají žádné narušení současných her a k radosti všech čekajících hráčů ani žádný dlouhodobý dopad na v tuto chvíli vyvíjené projekty.

Jako vždy jsme odhodláni vám, našim hráčům, přinést zážitek, který předčí vaše očekávání.

Jsou ovšem zklamáni, že se o informace o své další hře museli podělit zrovna tímto způsobem. „Naše práce na další hře ze série Grand Theft Auto bude pokračovat podle plánu a jako vždy jsme odhodláni vám, našim hráčům, přinést zážitek, který předčí vaše očekávání,“ stojí dále v prohlášení. Rockstar současně děkuje za podporu a slibuje, že až to bude možné, se svou další hrou všechny fanoušky a hráče seznámí.

Hacker, který se dat zmocnil, tvrdil, že vlastní i zdrojový kód GTA V i GTA VI a testovací build šestého GTA. Požadoval, aby se s ním někdo z Rockstaru či Take-Two spojil a mohli se „finančně dohodnout“, jinak měl v plánu zveřejnit i další materiály. Zatím není jasné, zda na něj někdo ze společností reagoval, navíc je možné, že další obsah ve skutečnosti nevlastní. V tuto chvíli Take-Two provádí zásahy proti šíření uniklého materiálu po internetu. Více informací o úniku i zjištěných poznatků najdete v našich starších článcích.

Nahlásit chybu v článku

7

Napsat komentář

Další články
Nahoru