Co všechno doposud odhalil velký únik z GTA VI

Velké a živé Vice City, přepínání mezi postavami, vylepšené krytí i AI, loupež a chaos

Zdroj: Rockstar?
19. 9. 2022
Název hry: Grand Theft Auto VI Vydavatel: Žánr:

Pokud se nechcete pouštět do vlastního průzkumu uniklého materiálu z GTA VI, který včera rozvířil herní komunitu, dovolte mi shrnout to, co bylo zatím možné ve videích postřehnout. Není ovšem vyloučené, že se objeví i něco dalšího, neboť sám hacker s přezdívkou tepotuberhacker, jenž data ukořistil, zmínil, že má v držení i zdrojové kódy GTA V a pochopitelně i GTA VI. Vzhledem k tomu, že Take-Two již aktivně zasahuje proti šíření uniklých videí, nebudou součástí článku, jelikož by dlouho nevydržely. Jak už ale bývá zvykem, pravidelně se objevují reuploady. Co nám tedy tento masivní leak po bližším prozkoumání prozradil?

Je nutné upozornit, že se může jednat o různě staré buildy hry a řadu placeholderů, v žádném případě zde není prezentovaný výsledný produkt. Dle ukázaného kódu můžeme s jistotou říct, že nejnovější záběry jsou minimálně z roku 2021, ale jednotlivá videa mohou pocházet ze zcela odlišné doby, nejstarší patrně z roku 2019. Rozhraní značně připomíná GTA V, což ovšem nemusí nic znamenat a zrovna v tomto případě by nebylo jeho dočasné využití překvapivé. Současně se objevují jisté věcí z Red Dead Redemption 2, což je rovněž pochopitelné.

Jak mnozí doufali a jak se předpokládalo, podle tohoto úniku bychom se skutečně měli vrátit do legendárního Vice City. Někteří lidé už navíc začali poukazovat nejen na lokace z Grand Theft Auto: Vice City z roku 2002, ale i na skutečná místa, která by měla být některým lokacím předobrazem. Nápis Vice City můžeme spatřit i na jednom z vagónů nadzemky, která by tak měla rozšířit možnosti městské dopravy, ale pohybovat se budeme i po moři. Z toho, co můžeme v jednotlivých videích vidět, se dá usuzovat, že mapa malá nebude, ačkoli nebude patrně dosahovat plánovaných obřích velikostí, když měla hra původně pokrýt celé Spojené státy.

Jak se to bude hrát?

Vidíme dvě postavy, což se rovněž shoduje s nedávnými informacemi Jasona Schreiera, podle něhož mají působit tak trochu jako slavná dvojka Bonnie a Clyde. Zde se, jak se nově dozvídáme, jmenují Lucia a Jason a z jednoho z obsažených dialogů lze usoudit, že by skutečně mohli tvořit pár. Je možné mezi nimi přepínat jako tomu bylo v GTA V, samotné přepínání však působí mnohem rychleji a téměř jako okamžité. Podle všeho nebude ani tentokrát chybět chytrý telefon, v jednom z videí navíc nalezneme zmínku o Lifeinvader, což je sociální síť představená v GTA V.

V jiném videu můžeme postřehnout, že obě hlavní postavy mají své vlastní inventáře, ale současně i společný. Kromě zbraní inventář obsahuje i lékárničku nebo cigarety a nabídka zbraní (kolečko) pak připomíná tu z RDR2. Přestřelky by pak měly pro hráče nabídnout lepší krycí systém, dokonce se objevuje plazení po zemi, které je obsaženo v samostatném klipu. Též je možné střílet z okna auta a vozidla mají navíc detailní interiéry se spoustou animací, například nastavení zrcátka. Kamerový systém zde není jen na okrasu a nezákonné chování upozorní policii a je možné, že se i nadále pokračuje v pětihvězdičkovém systému, ačkoli to stále může být pozůstatek pátého dílu.

Podobně jako reagoval Arthur v RDR2 na okolí, budeme moci i zde. V jednu chvíli můžeme vidět možnost někoho okrást či mu pohrozit. Podle všeho se vývojáři zaměřili i na AI, která je nyní propracovanější. I zde je možné postřehnout chování policistů, kteří postupují pomaleji a obezřetněji, respektive nenabíhají před hlaveň a pokouší se opakovaně pachatele vyzývat. To můžeme vidět například na loupeži v restauraci. Civilisté panikaří a na vše reagují i slovně, a tak můžeme zaslechnout řadu reakcí, jež celou nemilou situaci vhodně doplňují. Přítomný dabing působí velice dobrým dojmem a rozhodně ne jako pouhý placeholder. Nejde o strohé odříkání, natož text-to-speech, jedná se o skutečně profesionálně zahrané repliky. Zvuková stránka hry je ovšem na videích teprve rozpracovaná stejně jako grafika.

V případě, že by byl nakonec uvolněn testovací build, není pochyb o tom, že by jej nadšení a znalí fanoušci zvládli rozebrat do posledního řádku. Už tento velký únik představuje pro Rockstar velký problém, proto bude zajímavé sledovat vývoj celé situace, jelikož je otázkou, jak studio nebo Take-Two zareagují na nabídku od hackera tepotuberhacker, který za tím vším stojí. Ten vyzval obě společnosti k dohodě a žádá finanční obnos výměnou za to, že zbytek dat nezveřejní. Možná tedy tento souhrn poznatků získaný z dosud zveřejněných videí není ani zdaleka úplný.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru