Take-Two blokuje videa z GTA VI, hacker chce dohodu

Smazání nepřímo potvrzuje pravost úniku. Jeho strůjce požaduje peníze, jinak zveřejní další

Zdroj: Rockstar?
19. 9. 2022
Název hry: Grand Theft Auto VI Vydavatel: Žánr:

Velký únik videí z GTA VI pochopitelně způsobil v herní komunitě poprask a ani během dne se situace příliš neuklidnila. Jak jsme již psali v prvním článku, když se leak objevil, hacker s přezdívkou tepotuberhacker, který záznamy získal a zveřejnil, navíc tvrdí, že klipy nejsou všechno. Kromě přibližně 90 rozličných videí měl získat i zdrojový kód a samotný testovací build, přičemž ve vzduchu visí jejich zveřejnění. Zatímco se lidé pustili do analyzování toho, co se zatím dostalo ven, daly se do pohybu i další věci.

Aktualizace: Nad ránem téma na GTAForums, jehož součástí byl původní příspěvek a odkazy na videa, zmizelo a na celém webu je zakázáno sdílení materiálů či pouhých odkazů na ně kvůli DMCA. Povolena je pouze diskuze ve zbylých tématech, z nichž ovšem byly rovněž odstraněny veškeré odkazy.

Zdroj: GTAForums

Pokračování původního textu: Hacker tepotuberhacker upravil svůj původní příspěvek na GTAForums, kde ukořistěná data nabídl dychtivým fanouškům GTA. Jeho tvrzení, že se celá tato záležitost stala „nečekaně virální“ je poněkud úsměvné vzhledem k tomu, o jakou herní značku se jedná. Navíc nelze ani pominout fakt, že se jedná o masivní únik, který je bezesporu jedním z těch největších, k jakým kdy došlo.

Na Telegramu jej údajně po probuzení čekalo přes tři tisíce zpráv, načež vyzval zaměstnance Rockstaru nebo Take-Two, aby se s ním spojili právě přes Telegram, případně přes e-mail za pomocí firemní e-mailové adresy – dle svých vlastních slov chce totiž dohodnout. Samozřejmě se jedná o peníze. Nabídnutí finančního obnosu by mělo zabránit úniku dalších dat a informací, minimálně tedy ze strany tepotuberhackera.

Během dne spousta lidí čekala na reakci ze strany studia či vydavatele, k té však stále nedocházelo, a tak se internet dál plnil kompilacemi uniklých videí a analýzami. Ty samozřejmě byly a stále jsou ideálním terčem pro stažení kvůli porušení autorských práv, samozřejmě za předpokladu, že by se jednalo (se jedná) o skutečné materiály, které patří společnosti Take-Two. Svým zásahem by tak potvrdili jejich pravost. Mezitím se však za zaměstnance Rockstaru a Take-Two pokoušelo vydávat několik lidí, kteří se spojili s hackerem tepotuberhackerem.

Jednu takovou konverzaci na Twitteru zveřejnil uživatel John Hey, jenž se pokoušel zjistit rozsah ukořistěných dat a co je s nimi dále zamýšleno. Tepotuberhacker odpověděl, že pokud mu Rockstar učiní nabídku, další obsah již nezveřejní. Jak již víme, mezi ukořistěnými daty se skrývají zdrojový kód GTA VI i GTA V, assety a především samotný testovací build. Po dotazu ohledně důkazu tepotuberhacker odpověděl, že si to může IT oddělení ostatně samo ověřit pomocí logů. Tato konverzace ovšem nikam dál nevedla, během večera však došlo k zajímavému posunu situace, když začala videa postupně mizet. A nárokující společností není nikdo jiný než Take-Two.

Pravost úniku potvrdila řada zasvěcených lidí, mezi nimi i Jason Schreier, který přišel s řadou informací o GTA VI před několika týdny. Tyto informace a tento únik se vzájemně potvrzují. Nepřímo pravost materiálů potvrdila i sama společnost Take-Two, když se pustila do boje s videi šířícími se internetem. Tepotuberhacker chce uzavřít odchod, zatím však není známo, zda se nějak jeho nabídka vyvíjí a zda se s ním někdo z Rockstaru spojil. V takové situaci nelze ani vyloučit, že se k tomu studio nějak vyjádří, koneckonců se jedná o skutečně nevídaný únik. Nicméně i když má mnoho lidí radost, že konečně něco z dlouho očekávané hry viděli, tato záležitost patrně výrazně naruší vývoj. Jaké však budou důsledky a co dalšího se ještě seběhne, případně co dalšího uvidíme, to je zatím ve hvězdách.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru