Dynasty of the Sands, PlaySide Publishing, Příští rok vyjde další historická budovatelská strategie

Příští rok vyjde další historická budovatelská strategie

Dynasty of the Sands nás vezme do starověkého Egypta. Láká na inovativní simulaci

Zdroj: Rocket Flair Studios
30. 5. 2023
Název: Dynasty of the Sands Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr:

Už několikrát jsme na Vortexu psali, že historické budovatelské strategie jsou opět v kurzu a upozorňovali vás na několik projektů z této kategorie. Když teď necháme na chvíli stranou povedenou českou hru Nebuchadnezzar, která fanoušky vzala do Mezopotámie, opakovaně se v podání těchto titulů vydáváme do Egypta. Nedávno jsme tu měli vylepšenou klasiku Pharaoh: A New Era. Ale vedle ní jsme už v minulosti narazili i na hry jako Builders of Egypt, Egypt: Old Kingdom nebo Predynastic Egypt. Teď se do země faraonů vydáme znovu ve strategii Dynasty of the Sands.

Vývojáři slibují inovativní simulační přístup k žánru s ročními obdobími, střídáním dne a noci i počasím.

Na novince pracuje tým Rocket Flair Studios a vydá ji PlaySide Publishing. Podle autorů se máme stát architektem naší vlastní egyptské říše. Jedním dechem ale varují, že každé naše rozhodnutí, byť sebemenší, bude mít dlouhodobé následky. Budeme rozšiřovat svůj vliv v okolí Nilu a vybudujeme vlastní nehynoucí dynastii. Tedy možná. Vývojáři slibují inovativní simulační přístup k žánru s ročními obdobími, střídáním dne a noci i počasím. Vaše město a společnost musíte neustále udržovat v rovnováze a současně si zajistit přízeň bohů.

Svou říši vybudujeme podle týmu z ničeho, budeme bojovat s hladem, žízní, nemocemi i divokými zvířaty. Z obyčejných hliněných chatrčí nakonec ale přeci jen při troše šikovnosti a štěstí vyroste velkolepé starověké město. Ve hře ostatně nebude scházet ani budování monumentů a populárních pyramid. To je něco, čím bohy obzvlášť potěšíte, a budete se pak těšit z jejich přízně. O nic snazší ale nebude uspokojit ani obyčejné smrtelníky. Každý jednotlivec má být unikátní se svými individuálními touhami. Aby zůstal zdravý a šťastný, musí mít jídlo, vodu, kde bydlet i zábavu.

Autoři navíc lákají, že Dynasty of the Sands vstoupí už příští rok do early accessu na Steamu, takže snad nebudeme muset na výlet do Egypta v jejich podání čekat dlouho. Ostatně ve vývoji je tenhle projekt už minimálně od roku 2019. Před pár dny vyšel nový trailer a musím říct, že minimálně na pohled vypadá titul docela pěkně. Další videa ze hry najdete na oficiálním kanálu na YouTube. Podrobnosti můžete prozkoumat na Steamu nebo na oficiálním webu.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru