Baldur’s Gate III, Larian Studios, Potvrzeno, vyjde krabicová verze Baldur’s Gate III

Potvrzeno, vyjde krabicová verze Baldur’s Gate III

Začátkem příštího roku dorazí speciální edice s bonusy. Týká se všech platforem

Zdroj: Larian Studios
17. 11. 2023
Název: Baldur’s Gate III Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr:
Datum vydání:
6. 9. 2023 (PlayStation 5)
2023 (Xbox Series S | X)

Po zveřejnění nominací na ocenění v rámci The Game Awards oznámili vývojáři ze studia Larian, že budou již brzy informovat o vydání očekávané verze hry pro Xbox Series a naznačili, že novinky budou mít i pro ty, kdo s naději čekají na vydání krabicových verzí. Čekání nebylo nijak dlouhé a všechny otazníky už byly vyřešeny – datum vydání verze pro Xbox bude odtajněno na The Game Awards novým trailerem, fyzických verzí se pak hráči dočkají v prvním čtvrtletí příštího roku. Právě druhá zpráva je informačně poměrně naditá a je vidět, že vývojáři očividně čekali na to, až bude hra na všech platformách a budou moci záležitost vyřešit najednou.

Larian nabídne edici Deluxe, která bude dostupná za 80 eur bez ohledu na platformu – PC, PS5, Xbox Series. Příjemné ovšem je, že ačkoliv cena není v kontextu se zmíněnou edicí příliš vysoká, vývojáři nešetřili na bonusech a můžete se těšit na několika docela zajímavých „dobrot“. Součástí balení bude hra, mapa světa, soundtrack na třech CD, plakát s Mind Flayerem, 32 samolepek a 2 nášivky. Součástí budou i digitální bonusy, jako je například nový skin na kostku, nové skladby, digitální artbook či karty postav pro hraní D&D.

Vývojáři rovněž potvrdili, že krabice, ve které se bude veškerý obsah nacházet, bude mít parametry sběrateli oblíbených big-boxů a design by měl být sladěný s tím, jak vypadaly velké krabice předchozích dvou dílů série. V tuto chvíli lze Baldur’s Gate III ve fyzické podobě objednat pouze přímo z webu studia a je otázkou, zda se na distribuci něco změní. Ať už to ale ve finále dopadne jakkoliv, přání mnoha hráčů bylo vyslyšeno, a pokud i pro vás bylo pouze digitální vydání problémem, Vánoce si o několik týdnů posuňte.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru