Baldur’s Gate III, Larian Studios, Larian již brzy promluví o vydání Baldur’s Gate III na Xboxu

Larian již brzy promluví o vydání BG III na Xboxu

Podle nenápadného vzkazu je v plánu i fyzická edice hry, dostupná dříve jen v Japonsku

Zdroj: Larian Studios
14. 11. 2023
Název: Baldur’s Gate III Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr:
Datum vydání:
6. 9. 2023 (PlayStation 5)
2023 (Xbox Series S | X)

Minulý týden se živě spekulovalo nad tím, kdy vývojáři z Larianu dokončí Baldur’s Gate III ve verzi pro Xbox. Magzín Exputer přinesl exkluzivní informace, že by termínem měl být 6. prosinec, což ale následně zástupci studia vyvrátili se slovy, že datum neexistuje, a tudíž ani nemohlo uniknout. Stále by ovšem mělo platit, že verze pro Xbox dorazí do konce letošního roku, což necelý týden po výše uvedených spekulacích nyní vývojáři otevřeněji naznačují. V příspěvku na Twitteru, kde komentovali nominace na The Game Awards, naznačili cosi o tom, že tento týden bude pro Larian i hráče poměrně rušný.

„Fanoušci Xboxu a fyzických médií, sledujte tenhle prostor pro formální oznámení. Bude to rušný týden,“ napsali správci účtu po vyjmenování, v kolika kategoriích TGA je hra Baldur’s Gate III nominována. Jak vidíte, zpráva se netýká pouze vydání na Xboxu, ale přichází také s náznakem, že by se hráči konečně mohli dočkat fyzických kopií. Ty byly původně dostupné jen v Japonsku s tím, že Larian ještě v průběhu léta nechtěl mluvit o tom, zda, případně kdy budou dostupné i na Západě. To by se ale mělo konečně změnit, takže pokud z jakéhokoliv důvodu chcete mít tuhle herní perlu doma na poličce, zřejmě budete mít tu možnost.

Je pak samozřejmě otázkou, čeho přesně se během týdne dočkáme – jen informace o vydání, nebo snad i překvapivé uvedení? Ve finále by to totiž mohlo klidně dopadnout přibližně tak, jak tvrdil magazín Exputer, protože do konce roku skutečně příliš času nezbývá, a pokud chtějí vývojáři o dokončení verze pro Xbox mluvit otevřeněji, děje se tak pravděpodobně už v průběhu certifikace nebo krátce před ní. Na každý pád by mělo platit, že verze pro Series S nenabídne gaučovou kooperaci, což je ústupek, který Microsoft schválil po jednání s vývojáři, aby hra vůbec na Xboxu mohla vyjít. A stranou nesmí zůstat ani skutečnost, že míra optimalizace pro slabší z nových Xboxů by měla ve finále pomoci i verzím pro PC a hlavně PlayStation 5.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru