Poslechněte si český dabing Kingdom Come přímo ve hře

Takto by mohl znít výsledek. Tvůrci se podělili o ukázku, v níž Jindra a Ptáček vyrazí na lov

Zdroj: Warhorse Studios
16. 8. 2022
Název hry: Kingdom Come: Deliverance Vývojář: Vydavatel: , Datum vydání: 13. 2. 2018 Platformy: , , Žánr:

Ačkoli byl český dabing Kingdom Come: Deliverance dokončen, přesněji jeho nahrávání, práce a starosti tvůrcům rozhodně neubyly. Poslední nahrávací den, z něhož jsme vám přinesli reportáž v podobě textu i videa, byl totiž jen předzvěstí rozsáhlých postprodukčních prací. Tvůrci z Megarana Studios a Pilger Film a další lidé, kteří se na dabingu podílejí, se ovšem s vervou pustili do práce, přičemž celý projekt pomalu, ale jistě míří ke svému konci. Součástí postprodukce jsou pochopitelně i implementování dabingu přímo do hry a jeho následné testování, a právě při té příležitosti se s námi autoři podobně jako v minulosti podělili o další exkluzivní ukázku.

Vzhledem k tomu, že tvůrci tvorbu dabingu Kingdom Come začali před necelými dvěma roky samotnými cutscénami, u nich máme poměrně jasnou představu, jak zní, ačkoli dabing ušel od vydání filmu sestříhaného z cutscén velký kus cesty. Nicméně už dříve jsme měli i možnost si poslechnout, jak by dabing zněl přímo ve hře, dosud však nebylo možné slyšet tolik a navíc v interakci. Tím pádem vidíme a především slyšíme, jak český dabing funguje, působí a zní nejen v rozhovorech, ale i přímo během hraní. Nutno však poznamenat, že se zatím jedná o ukázku bez postprodukce a úprav audia.

V nové ukázce se totiž Jindra vydá s panem Ptáčkem na lov, což s sebou přináší nejednu zajímavou repliku k poslechu. Připomeňme, že role Jana Ptáčka se ujal sám jeden ze dvou autorů celého projektu Artur Komňacký, Jindřicha ze Skalice pak dabuje Richard Wágner, jehož jste už rovněž měli možnost na Vortexu vidět, a to právě v reportáži z posledního nahrávacího dne, případně pak v našem rozhovoru nejen o dabingu Kingdom Come, ale i o remaku Mafie nebo chystané slovenské hře Forgotten but unbroken, v níž se za mikrofonem sešel s Markem Vašutem a Petrem Rychlým.

Artur Komňacký zároveň ke stavu celého projektu doplnil, že zbývá dokončit postprodukci u 15 postav a že se věrní podporovatelé projektu, kteří finančně přispěli k realizaci, již dočkali slíbených triček. Připomíná, že transparentní účet 000000-4441485013/0800 je i nadále otevřený, čili kdo by měl zájem přispět k dokončení celého dabingu, stále může.

Zatím stále není známo, zda se dabing dostane i do konzolových verzí.

Zatím ovšem stále není známo, zda se po dokončení dabing dostane i do konzolových verzí a zda se může stát něčím víc než jen fanouškovským modem. Proto nezbývá než držet tvůrcům palce, aby jim dokončování šlo pěkně od ruky a aby se jim vydařila i případná jednání o oficiální implementaci do hry.

Nahlásit chybu v článku

28

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru