Podívejte se na první ukázku z animáku Mortal Kombat

Podílí se na něm plejáda známých dabérů ze hry. Už na jaře zamíří na Blu-ray a internet

29. 1. 2020

Minulý týden jsme se dozvěděli, že se kromě hrané adaptace slavné bojovky Mortal Kombat chystá i nový animovaný film Mortal Kombat Legends: Scorpion’s Revenge. Netrvalo dlouho a podívat se můžeme také na první upoutávku, která prozrazuje, že se jedná o klasickou stylizovanou dvourozměrnou animaci. Pokud jste tak doufali v něco realistického a 3D, musíte přenastavit svá očekávání. Trailer jako první exkluzivně zveřejnil magazín IGN.

Proslulý turnaj znovu rozhodne o osudu Země a všech jejích obyvatel. Lord Raiden musí shromáždit ty nejlepší bojovníky, aby ji uchránil před Shang Tsungem. Dozvěděli jsme se rovněž, že film vyjde už na jaře a zamíří rovnou na digitální distribuční kanály a Blu-ray. Násilím a fatalitami novinka šetřit nebude, snímek obdrží frating R. Svým rozsahem by se přitom mělo jednat o plnohodnotnou celovečerní podívanou.

Pokud jde o příběh, zdá se, že se filmaři inspirovali především hrou Mortal Kombat z roku 2011. Tomu odpovídá také obsazení. Na dabingu se podílí řada herců, kteří své hlasy už v minulosti postavám ze série propůjčili. Patrick Seitz namluvil Scorpiona, kterého daboval už ve hrách Mortal Kombat vs. DC Universe (2008), Mortal Kombat (2011) a Mortal Kombat X (2015). Sub-Zero pak promluví hlasem Steva Bluma, který se této postavy ujal ve hrách Mortal Kombat X a Mortal Kombat 11.

Další herci si pak sice zkusí jiné role, ale mají také k Mortal Kombatu vztah. Geras a Sektor dříve mluvili hlasem Davida B. Mitchella, tentokrát si střihl Raidena. Ike Amadi se v minulosti ujal Shao Kahna a Cyraxe, tentokrát si ale zahrál Jaxe. Už naposledy jsme psali, že Kevin Michael Richardson si zase zopakuje roli Gora, kterému propůjčil hlas již ve filmu Paula W.S. Andersona z roku 1995 a další postavy oživil zase v seriálu Mortal Kombat: Defenders of the Realm.

Film produkuje studio Warner Bros. Animation ve spolupráci s NeatherRealm Studios a Warner Bros. Interactive Entertainment. I to je důvodem, proč se na snímku podílí celá plejáda lidí, kteří předtím pracovali na filmech s Batmanem a dalších animácích podle nakladatelství DC Comics. Otec série Ed Boon figuruje u filmu jako konzultant.

Jak jsme psali naposledy, nejde o první animovaný útok na ságu Mortal Kombat. V roce 1996 vznikl třináctidílný seriál s podtitulem Defenders of the Realm. Jeho příběh dokonce navazoval na první filmovou adaptaci z roku 1995 a předcházel událostem hry Ultimate Mortal Kombat 3. Příliš kladného přijetí se ale pořad nedočkal, a proto byl zrušen už po první sezóně. Diváci ani kritici seriál nešetřili a “probojoval” se i do několika nelichotivých řebříčků nejhorších podobných pokusů. Můžeme jen doufat, že novinka dopadne lépe.

Mortal Kombat v kině i v televizi

Sága Mortal Kombat pronikla do světa filmu a televize opakovaně. Kromě toho, že inspirovala knihy i komiksy na stříbrném plátně debutovala v roce 1995 prostřednictvím stejnojmenného filmu. O dva roky později pak na něj navázalo pokračování s podtitulem Annihilation, neboli Vyhlazení. První díl s Christopherem Lambertem od režiséra Paula W.S. Andersona (Horizont události, Resident Evil) si navzdory objektivním nedostatkům vybudoval pověst filmu, který je sice slabý, ale vlastně docela zábavný ve své naivitě. V roce 1998 se v televizi objevil hraný seriál Mortal Kombat: Conquest u nás známý pod názvem Na život a na smrt. Měl 22 epizod. V roce 2010 vznikl dobře hodnocený osmiminutový kraťas Mortal Kombat: Rebirth, v němž si zahrála třeba Jeri Ryan známá jako Sedmá z devíti ze seriálu Star Trek: Voyager. A od roku 2011 se vysílal seriál Mortal Kombat: Legacy. Měl 19 dílů po 9 až 12 minutách.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru