Podívejte se na první ukázku nového filmu o Zaklínači

Podívejte se na první ukázku nového filmu o Zaklínači

Netflix uvede animovaný Sirens of the Deep příští rok. Geralta mluví dabér ze hry

Zdroj: Netflix
11. 11. 2023

Už v září 2021 oznámil Netflix, že se fanoušci Zaklínače a práce spisovatele Andrzeje Sapkowského mohou těšit na nový animovaný film. Od té doby však přicházely jen velmi nejasné a skromné zprávy, které umožňovaly o projektu mluvit pouze v mlhavých obrysech. Na konci minulého týdne však Netflix přinesl první trailer z filmu The Witcher: Sirens of the Deep a potvrdil celou řadu zajímavých informací včetně plánovaného termínu premiéry. Pokud jste se těšili na vánoční dárek, netěšili jste se úplně špatně, jen si budete muset počkat na ty příští.

Trailer je kratičký, znalci knih však velmi rychle odhalí, čím se nechali autoři inspirovat. Na tomto místě nicméně musíme s ohledem na nevalnou kvalitu hraného seriálu připomenout, že i za tímto animovaným snímkem stojí showrunnerka Lauren Hissrich a tým jejích scenáristů, kteří píší jednotlivé epizody. Na každý pád Sirens of the Deep se nechává – doufejme – silněji inspirovat povídkou Trochu se obětovat, v níž Geralt plní roli překladatele pro arogantního knížete Agolvala, který se zakoukal do sirény Sh’eenaz a chce si ji vzít za ženu.

Z traileru se nicméně zdá, že film bude komplexněji řešit spor mezi mořskými lidmi a zmíněným královstvím, který obě říše uvede až na pokraj války. Chybět nebude akce, nejrůznější monstra a větvící se příběh, těžko však dopředu soudit, jak výsledek dopadne. Návaznost má mít totiž i na zmíněný hraný seriál a podle dostupných informací by se Sirens of the Deep mělo odehrávat mezi pátou a šestou epizodou první řady. Velmi povzbudivé pro fanoušky her by však mohlo být obsazení herce Douga Cocklea, který si střihne roli Geralta stejně jako v Zaklínači 3.

Ostatně, jeho hlas si můžete poslechnout i v ukázce, která je sice opatřena českými texty, ale na dabing – pokud na něj dojde – si zatím musíme počkat. Ve filmu svým hlasem budou ale hrát i herci ze seriálu, tedy jmenovitě Anya Chalotra (Yennefer) a Joey Batey (Marigold). Co se týče animace, vše má na starost jihokorejské studio MIR, které stálo už za vcelku povedeným Nightmare of the Wolf.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru