Podívejte se na první fotky z nového filmu Resident Evil

Capcom na nové hollywoodské adaptaci těsně spolupracoval. Je určena fanouškům

Zdroj: IGN
30. 8. 2021
Název hry: Resident Evil: Welcome to Raccoon City Datum vydání: 2. 12. 2021

Magazín IGN zveřejnil první fotografie z filmu Resident Evil: Welcome to Raccoon City. Na záběrech z chystaného snímku můžeme vůbec poprvé spatřit hlavní hrdiny a jejich představitele. Nechybí Claire Redfield a její bratr Chris Redfield, Jill Valentine, Leon S. Kennedy nebo Albert Wesker.

Inspirovaly jej ale filmy jako Vymítač ďábla, Teď se nedívej nebo Osvícení. Samotné Raccoon City má působit jako městečko z filmu Lovec jelenů.

O scénář a režii se postaral Johannes Roberts, který má na kontě horory Forest of the Damned, Storage 24, Temná strana dveří, 47 metrů nebo Oni 2: Noční kořist. Resident Evil: Welcome to Raccoon City má premiéru v USA 24. listopadu a do českých kin vstoupí 2. prosince. Vychází z prvních dvou her od Capcomu a jeho režisér se opakovaně vyjádřil, že se má vrátit ke kořenům a učinit Resident Evil na filmové plátně opět strašidelný.

Roberts opět v rozhovoru s IGN už poněkolikáté zdůraznil, že jeho snímek nemá nic společného se starší hollywoodskou ságou. Naopak ho výrazně ovlivnil nedávný remake druhého dílu, zopakoval. Inspirovaly jej ale také filmy jako Vymítač ďábla, Teď se nedívej nebo Osvícení. Samotné Raccoon City má působit jako městečko z filmu Lovec jelenů. A celá struktura filmu zase byla ovlivněna snímkem Přepadení 13. okrsku.

Roberts také znovu zdůraznil, že film nemá jednoho hlavního hrdinu jako předchozí filmová série, ale celou plejádu důležitých postav, které posouvají děj kupředu. Proto bylo tak důležité najít správné představitele těchto rolí. Jde podle něj o jednu z chyb, kterých se mohou adaptace videoher dopouštět. A sice, že filmaři hledají představitele hrdinů, kteří jim jsou podobní vzhledem, účesem i oblečením, ale promarní příležitost vytvořit z nich skutečné trojrozměrné postavy. Zvlášť náročné prý pro ně bylo najít představitele Leona Kennedyho.

Na jednom ze záběrů jsou hrdinové vidět v nechvalně proslulém sídle Spencerových, které má být opravdu děsivé. Roberts chtěl podle svých slov víc strašení než akce a věří, že to tak mají i fanoušci. Že chtějí vidět slavné postavy a místa a aby bylo vše víc v souladu s herním ságou, o což se jeho tým také pokusil. Filmaři spolupracovali s Capcomem a to do té míry, že dokonce dostali plány zmíněného sídla nebo policejní stanice v Racoon City tak, aby je mohli převést na plátno co nejpřesněji. Na stěnách mají dokonce viset stejné obrazy a i Capcomu se prý výsledek velmi líbí.

Každá postava i monstrum pochází přímo ze hry a Roberts chtěl, aby vše bylo maximálně věrné předloze.

Na dalším z obrázků je vidět Lisa Trevor, dcera architekta sídla. Také ona je obětí experimentů Umbrelly, které ji ošklivě poznamenaly. Režisér byl touto postavou vždy fascinovaný a ve filmu má důležitou roli. Když se začali bavit o vytvoření filmu, byl to prvek, který chtěl víc prozkoumat, protože se dřív ve filmových verzích pořádně neobjevila. Je to podle něj děsivá, ale současně tragická postava. A Roberts věří, že se bude fanouškům líbit. Víc ji propojili s příběhem Claire.

Capcom byl do produkce zapojen, ujišťuje režisér, a těsně s filmaři spolupracoval. Každá postava i monstrum pochází přímo ze hry a Roberts chtěl, aby vše bylo maximálně věrné předloze. Fanoušci si prý přijdou na své. To bylo ale podle něj na adaptaci také to nejtěžší, protože nechtěl jen ze hry udělat film, chtěl udělat něco nového, co bude známému světu odpovídat.

Více podrobností o filmu Resident Evil: Welcome to Raccoon City najdete v našich starších článcích.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím