Podívejte se na obrázky ze zrušeného Star Treku

Adventura Deep Space Nine: The Hunt vznikala před 30 lety. Mohla být první z této série

Zdroj: Simon & Schuster
16. 5. 2023

Minulý týden se znovu po čase prohnaly internetem obrázky, které většina fanoušků nikdy nespatřila. Pocházejí ze zrušené hry Star Trek: Deep Space Nine: The Hunt. I když její existence není vysloveně tajemstvím, jedná se o jeden z nejméně známých a nejhůře zmapovaných titulů z tohoto vesmíru. Obrazové materiály se pak šíří jen zřídka. A tak se nabízí využít příležitost a podívat se na tento projekt alespoň o trochu blíže.

Hráč by pátral po nějakém tajemném ukradeném mocném zařízení, o které usilují také nebezpeční cardassiané a prohnaní ferengové.

Tentokrát pozornost těmito materiály vzbudil uživatel spravující na Twitteru účet výmluvně pojmenovaný All Star Trek Games. V minulosti už na hru upozornili na stejné sociální síti i jiní uživatelé. Star Trek: Deep Space Nine: The Hunt měl být klasickou point and click adventurou, která by hráče vzala – jak už ostatně název napovídá – na stanici DS9 ze stejnojmenného seriálu. Z tehdejšího pohledu se jednalo o žhavou novinku. Deep Space Nine měl premiéru v lednu 1993 a hra měla vyjít už o rok později.

Hráč by pátral po nějakém tajemném ukradeném mocném zařízení, o které usilují také nebezpeční cardassiané a prohnaní ferengové. Na výběr by bylo hned z několika hlavních hrdinů. Mohli bychom ovládat lidskou ženu, klingonskou válečnici, ferenga nebo bajorana. Spekuluje se, že v době, kdy byla hra zrušena, pro ni mělo být vytvořeno už 95 procent všech grafických assetů, což se ale zdá být snad až příliš optimistické. Tvrdí to alespoň výtvarník Douglas Herring, který pracoval na designu, pozadích i animacích.

Podobně ambiciózně ale zní také zamýšlený scénář s proměnlivým příběhem a několika různými konci podle zvolených akcí a postavy. Na stanici bychom pátrali po zloději, který má v držení onen mocný předmět. O úspěchu a neúspěchu měly rozhodnout naše akce. Nešlo navíc o obyčejnou adventuru, titul měl navrch obsahovat nějaké blíže neupřesněné prvky RPG.

Jako by to o sobě nestačilo, ve hře se celkem přirozeně mohly objevit také další postavy z řad hlavních hrdinů seriálu. A protože se titul měl distribuovat na CD, zřejmě se počítalo i s dabingem. Star Trek: Deep Space Nine: The Hunt mohl dorazit na trh na podzim 1994. Chystal se pro PC a Mac. Zajímavé je, že jedna z dochovaných reklam dokonce uvádí, že hra už je k dispozici, což zjevně nebyla pravda. Projekt chystaly společnosti Simon & Schuster, Paramount Interactive a Tachyon.

Dvě hry, jedna krabice

Deep Space Nine si tak coby nový seriál musel ještě nějakou chvíli na svou první hru počkat. Nakonec v roce 1995 dorazila na trh akční plošinovka Star Trek: Deep Space Nine – Crossroads of Time od maďarské společnosti Novotrade International pro SNES a Mega Drive. O rok později pak vyšla adventura Star Trek: Deep Space Nine: Harbinger od Stormfront Studios pro PC a Mac. A v roce 2001 jsme se dočkali hned dvou povedených her – third person akce Star Trek: Deep Space Nine: The Fallen od studia The Collective a real-time taktické strategie Star Trek: Deep Space Nine: Dominion Wars od Gizmo Industries. Kromě toho se obsah DS9 objevil také v karetní hře Star Trek Customizable Card Game nebo MMO Star Trek Online.

A za zmínku stojí ještě jedna zajímavost. Zrušený Star Trek: Deep Space Nine: The Hunt měl původně dorazit na trh v unikátní krabici. V té se ale nakonec distribuovala zmíněná adventura s podtitulem Harbinger.

Zdroj: koláž/Vortex

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru