Nová aplikace umí na dálku spravovat úložiště PS5

Nová aplikace umí na dálku spravovat úložiště PS5

Z mobilu si koupíte hru, dáte ji stahovat i vymažete starou. Sony rozdává adaptér pro PSVR

Zdroj: Sony
29. 10. 2020

Informacemi o PS Plus výčet novinek na konto PlayStationu určitě nekončí. Sony si přichystala i další aktuality. Výrobce představil napřklad novou mobilní aplikaci s modernizovaným rozhraním, integrovanými zprávami nebo podporou hlasového chatu. Poslouží hráčům na PS4 i nové PS5. Vylepšená PlayStation App už se postupně nabízí na iOS i Androidu a její uživatelské rozhraní je k dispozici i v češtině.

V jednom balíčku tu najdete integrovaný PS Store i zprávy, které byly dříve samostatnou aplikací. Můžete procházet novinky, prozkoumat vlastní trofeje anebo si rovnou nechat na dálku stáhnout nově zakoupenou hru. A pokud vám v konzoli PS5 dochází místo, je možné vzdáleně spravovat i své úložiště.

Další informace, která rozhodně stojí za pozornost, se týká VR, respektive PS4 kamery. Pokud chcete používat PSVR na PS5 s kompatibilními tituly, potřebujete stále tuto kamerku, a tedy i speciální adaptér. Bez něj kameru k PS5 nepřipojíte. A nová HD kamera pro PS5 zase není kompatibilní s PlayStation VR. O adaptér je možné požádat na speciální stránce a je potřeba zadat sériové číslo, které najdete na zadní straně černé krabičky, která slouží jako mezičlánek při připojení headsetu ke konzoli.

Adaptér Sony rozesílá zdarma, je třeba jen uvést jméno, mail a vaši adresu. Doručení se liší podle regionu. U nás v Evropě byste jej měli obdržet přibližně v listopadu. V polovině se začne rozesílat a doručení může trvat až dva týdny.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru