Konami zmiňuje další remaky Silent Hillu

Konami zmiňuje další remaky Silent Hillu

Informace pochází ze zprávy o finančních výsledcích. Datum vydání dvojky stále neznáme

Zdroj: Konami
2. 11. 2023

Včera odstartoval nový interaktivní projekt Silent Hill: Ascension, jehož začátek však provází kontroverze s mikrotransakcemi, ale nadále samozřejmě čekáme na remake Silent Hillu 2 od studia Bloober Team, který je začátkem nové éry celé série. Kromě něj nás čeká i hra s podtitulem Townfall a pak i s prostým názvem „f“. Na začátku letošního roku navíc Konami vyzývalo vývojáře, aby se ucházeli o práci na Silent Hillu, pokud mají co nabídnout, ale zatím můžeme jen hádat, zda byla na základě toho navázána nějaká další spolupráce. Bez ohledu na to však nyní finanční zpráva společnosti zmiňuje více remaků.

Přepracovaný Silent Hill 2 měl na základě loňského oznámení vyjít už letos, ale podle herce se letos už nedočkáme, přičemž oficiální stanovení data vydání zatím stále vyhlížíme. Finanční výsledky se o hře společně s dalšími tituly samozřejmě zmiňují, ale možné datum se z něj bohužel nedozvídáme, přesto lze nalezneme jinou dosti zajímavou informaci. Konami udává, že usilovně pracují na remaku Metal Gear Solid Δ: Snake Eater, když se však věta stočí k sérii Silent Hill, jsou zmiňovány další přírůstky a remaky v množném čísle. „Co se týče pokračování prací, usilovně pracujeme na hře Metal Gear Solid Δ: Snake Eater, která věrně zpracovává příběh, postavy a herní design Metal Gear Solid 3: Snake Eater, jednoho z nejoblíbenějších dílů série Metal Gear, a aktualizuje jeho grafický styl v moderní grafiku pro současnou generaci, a také remaky a zcela nové díly série Silent Hill, která si získala oblibu jako psychologický horor,“ stojí v již zmíněném textu.

Samozřejmě je možné, že jde pouze o chybu ve smyslu překlepu nebo chyby v překladu, ostatně stačí vzpomenout dřívější vyjádření o tom, že je remake Silent Hillu 2 téměř hotov, což tehdy nebyla tak úplně pravda, jak se později vysvětlilo. Na druhou stranu to nelze ani vyloučit vzhledem k tomu, jak Konami potenciálně nabízelo značku dalším vývojářům, a zároveň je jednoduše možné, že remaku dvojky společnost věří, a proto již spřádá další plány. Pro začátek by nám však měly stačit již oznámené tituly, a především pak právě remake Silent Hillu 2, o němž se v dohledné době nepochybně dozvíme něco nového.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru