Half-Life, Sierra Entertainment, Half-Life si připomíná 25. výročí velkým updatem

Half-Life slaví rekordní zájem na Steamu

Díky updatu k 25 letům a rozdávání se hra těší mimořádné popularitě. Source už je pasé

Zdroj: Valve
20. 11. 2023
Název: Half-Life Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , Žánr:
Datum vydání:
14. 11. 2001 (PlayStation 2)
14. 2. 2013 (Mac, Linux)

Half-Life vylepšený při příležitosti 25. výročí speciálním updatem se opět koupe v obrovské vlně popularity. Díky vylepšením a rozdávání hry klasika z roku 1998 zaznamenala absolutní rekord v počtu souběžně hrajících lidí na Steamu. Stalo se tak o víkendu, kdy bylo podle databáze SteamDB ve hře v jednu chvíli 33 471 lidí naráz. I v době psaní tohoto článku je to přes 11 tisíc hráčů. Až do vydání updatu přitom hrálo současně první Half-Life okolo 500 lidí. Tomu se panečku říká návrat na výsluní.

Za pozornost stojí také skutečnost, že aktuální akce se (ne)vztahuje na Half-Life: Source. Ten je sice v devadesátiprocentní slevě, ale není zadarmo. Místo necelých 10 eur za něj zaplatíte necelé euro. Proč? Možná proto, že Valve už s problematickou verzí z roku 2004 moc nepočítají. Ostatně i na Steamu má jen smíšená hodnocení. A teď autoři dávají jasně najevo, že do budoucna už s ní příliš nekalkulují a dokonce ji nebudou hráčům moc nabízet.

“Výroční verzi hry Half-Life bereme jako „definitivní“ a jako tu, kterou budeme nadále podporovat. Z toho důvodu bude snížena viditelnost hry Half-Life: Source v obchodě služby Steam. Jsme si vědomi, že prvky z této verze hry jsou stále používány moddery enginu Source, takže ji úplně nestáhneme z prodeje, ale nově příchozím budeme spíše doporučovat výroční verzi,” vzkázal tým na Steamu.

Pokud máte chuť na remake Half-Life, můžete zkusit third party party projekt Black Mesa. Také ho pohání engine Source a vytvořil jej tým Crowbar Collective.

Zdroj: SteamDB/Vortex

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru