Star Wars: Knights of the Old Republic Remake, Lucasfilm Games, Grubb: Na Knights of the Old Republic se nepracuje

Grubb: Na Knights of the Old Republic se nepracuje

Důvěryhodný novinář tvrdí, že remake populárních Star Wars je mrtvý. Nikdo na něm nedělá

Zdroj: BioWare
19. 11. 2023

V rámci našeho souhrnu z posledních finančních výsledků skupiny Embracer jsme zmiňovali, že šéf společnosti Lars Wingefors odmítl v podstatě odpovědět na dotaz, jak je na tom remake hry Star Wars: Knights of the Old Republic. Připomínali jsme, že vylepšená verze oznámená v roce 2021 se už dřív stěhovala od Aspyru ke studiu Saber Interactive. Ale samotný Wingefors prohlásil jen tolik, že cokoli řekne, se okamžitě dostane do titulků zpráv, a víc k tomuto tématu už říct nechtěl. Neznělo to nic moc, ale neoficiální zprávy jsou ještě depresivnější.

Novinář Jeff Grubb v pořadu Game Mess Mornings řekl zcela rezolutně, že na této hře se v tuto chvíli vůbec nepracuje. “Úplná stopka,” dodal s tím, že není ve vývoji žádným způsobem v žádném studiu. Něco takového přitom od něj neslyšíme poprvé.

Už letos v květnu se Jeff Grubb na adresu titulu velmi skepticky vyjádřil v pořadu Game Mess Decides, když prohlásil, že nepředpokládá, že někdy vůbec vyjde. Mluvilo se o tom, že projekt může mít vážní problémy a v krajním případě by dokonce mohl být zrušen. Následně se sice fanoušci dočkali částečného ujištění, že je titul stále ve vývoji – byl uváděn v předchozí finanční zprávě Embraceru – ale už tehdy Lars Wingefors odmítl na přímý dotaz jednoho z investorů vyjasnit aktuální stav hry. Grubb také naznačil, že hra mohla být od Saberu opět přesunuta do nějakého jiného studia.

Před pár týdny vzbudilo velkou pozornost i zjištění, že původní oznamovací teaser zmizel z kanálu PlayStationu na YouTube a Sony smazal i starší zmínky ze sociálních sítích, což není ani zdaleka běžné. Později přišlo jen zvláštní vysvětlení, že důvodem bylo vypršení autorských práv na hudbu. V upoutávce přitom zazněla jen skladba ze Star Wars. Spíš to tak vypadalo, že minimálně Sony dala od hry ruce pryč. Ostatně i na to se teď Grubb odvolává. Lidé si podle něj mohou dát sami věci dohromady.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru