Generální ředitel Ubisoftu se omluvil za svůj e-mail

Generální ředitel Ubisoftu se omluvil za svůj e-mail

Yves Guillemot se pokusil zažehnat krizi, moc to ale nevyšlo. Páteční stávka i požadavky platí

Zdroj: Ubisoft
23. 1. 2023

Kolem Ubisoftu je v posledních dnech velice živo. Vše začalo dalším odkladem prokleté pirátské hry Skull & Bones a zrušením tří neoznámených her, poté se objevily další informace, z nichž vyplývá, že Ubisoft během několika měsíců zrušil rovnou sedm her. Následovala zpráva o vývoji nejméně 12 battle royal titulů a zrušení loni oznámené arénové akce Project Q. Tyto informace se samozřejmě objevují také díky výpovědím zaměstnanců, kteří se začali hojně svěřovat o poměrech ve společnosti, které se jim stále více přestávaly líbit. Přispěl k tomu také interní e-mail, pod nímž je podepsán generální ředitel Yves Guillemot, který však nebyl zaměstnanci přijat vůbec dobře. Teď se v pařížském Ubisoftu schyluje ke stávce a Guillemot se měl za svá nedobře zvolená slova omluvit.

Podle zaměstnanců se Guillemot pokusil, minimálně vyzněním samotného textu, svalit vinu a odpovědnost za nedávné nezdary společnosti a slabá prodejní čísla na běžné zaměstnance, kdy mimo jiné uvedl, že „míč je na jejich straně“. Zdroje magazínů Eurogamer a Kotaku nicméně přišly s tím, že Guillemot poslední jednání, které proběhlo tento týden, začal právě omluvou za své neobratné vyjádření s tím, že je mu líto, že bylo pochopeno tak, jak bylo pochopeno. Další slova ovšem znovu některé vývojáře nepotěšila, jelikož měl Guillemot prohlásit, že aby dodávala společnost hry včas a v odpovídající kvalitě, bude „víc než kdy jindy potřebovat jejich čas a kvality“, aby mohli všichni společně uspět.

Zaměstnancům se rovněž nelíbí další věci, které z jednání vyplynuly. Finanční ředitel Frederick Duguet měl uvést, že je potřeba snížit náklady a zvýšit produktivitu, Guillemot nebyl příliš konkrétní ohledně možného propouštění, viceprezidentka Marie-Sophie de Waubert je toho názoru, že je lepší se věnovat velkým značkám než rozmanitým či menším titulům a ředitelka HR (lidských zdrojů) Anika Grant údajně odmítla nedávný návrh na čtyřdenní pracovní týden a žádané navýšení mezd, jelikož je nyní nutné držet krok s inflací. Kupodivu však nemělo dojít na řešení již zmíněné plánované stávky, která Ubisoft Paris zachvátí již v pátek 27. ledna, přičemž právě pracovní doba a plat jsou jedním z jejích bodů. Nezdá se však, že by pořadatelé stávky omluvu přijali,  a tak datum 27. ledna stále platí.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru