Ubisoft měl ve vývoji nejméně tucet battle royale her

Ubisoft měl ve vývoji nejméně tucet battle royale her

Insider Gaming se zeptal zaměstnanců, proč firma odkládá a ruší tolik projektů. Důvodů je víc

Zdroj: Ubisoft
18. 1. 2023

Tom Henderson se v článku na magazínu Insider Gaming pokusil přijít na kloub tomu, proč Ubisoft v poslední době posouvá nebo rovnou ruší tolik svých projektů. Připomeneme, že jen za posledních několik měsíců francouzský gigant oznámil zrušení už sedmi her, z nichž mnohé nebyly nikdy ani oficiálně představeny. Řadu dalších titulů pak vydavatel opakovaně odkládá a jejich vývoj se táhne dlouhé roky.

Anonymní zdroje z Ubisoftu se shodují, že důvodem pro rušení her a jejich odklady je skutečnost, že většina titulů nebyla tím, co hráči skutečně chtěli.

Jak správně Henderson poznamenává, rušení projektů není ničím zvláštním, je součástí tohoto odvětví. Množství v případě Ubisoftu ale právem zaráží. Henderson mluvil s pěti různými současnými i bývalými zaměstnanci společnosti, aby zjistil víc o důvodech. Jejich výpovědi jsou ale samozřejmě anonymní, jak nepochybně očekáváte.

Podle jednoho ze současných zaměstnanců si vedení myslí, že za odklady stojí přechod na práci na dálku nebo nějaký hybridní model. Na tento systém se přesedlalo během pandemie koronaviru. Nicméně to je něco, co by v budoucnu mělo zmizet s tím, že už nebude možné pracovat jen z domova. Anonymní zdroje z Ubisoftu se shodují, že důvodem pro rušení her a jejich odklady je skutečnost, že většina titulů nebyla tím, co hráči skutečně chtěli. To pak mělo vyjít najevo během testování.

Fascinace battle royale hrami

Další problém zřejmě představoval fakt, že se Ubisoft zamiloval do režimu battle royale. Jeden ze zaměstnanců vypověděl, že v jednu chvíli mohlo být ve firmě ve vývoji minimálně tucet battle royale her v různých fázích. Osud většiny z nich ale nezná. Není překvapením, že se Ubisoft o battle royale zajímá, některé projekty nám jsou i známé a zapadá to asi do představy populárního trendu, na který má firma vhodnou technologii pro open world hry. Ale množství projektů je opravdu ohromující, pokud se informace zakládá na pravdě.

Nicméně zdroje z Ubisoftu nejsou závěrem zcela pesimistické. Mají prý hodně her, ale trvá jim to dlouho. Potřebují prostě víc péče. Jeden zaměstnanec odhalil, že dělají na neoznámené live service hře už od roku 2019, ale vyjít by měla nejdřív až v roce 2025, nebo 2026. Další tituly jsou ve vývoji a dorazí na trh dokonce ještě později. Projekty ale mají údajně dostat patřičnou pozornost. Zdroje Hendersona prý říkají, že interní očekávání od her Assassin’s Creed Mirage a Avatar: Frontiers of Pandor jsou velmi vysoká, tak doufejme, že to tak budeme ve výsledku vnímat i my hráči.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru