Return to Silent Hill (film), Film Return to Silent Hill odhaluje herecké obsazení

Film Return to Silent Hill odhaluje herecké obsazení

Předchozí spekulace se potvrdily. Natáčení by mělo začít už v průběhu letošního dubna

Zdroj: Konami
16. 3. 2023

Už před třemi lety jsme se dozvěděli, že režisér Christophe Gans chystá další filmovou adaptaci hororu Silent Hill. Nejdříve se o snímku mluvilo neurčitě, jako o pokračování, později ale vyšlo najevo, že Return to Silent Hill – jak byl film pojmenován po svém oficiálním oznámení – bude ve skutečnosti rebootem či vylepšenou verzí toho, co zabodovalo už v roce 2006. Režisér o filmu s patřičnou vášní a zápalem mluvil loni v říjnu během vysílání Silent Hill Transmission, při kterém došlo na potvrzení mnoha spekulací o vyvíjených hrách, ale k filmu jsme se například dozvěděli, že určitě nebude uveden v roce 2023, protože teprve probíhá casting. A od toho jsme se nedávno mohli odpíchnout k náznakům, že by si hlavního hrdinu měl zahrát Jeremy Irvine. Informaci na začátku března přinesl německý web Filmportal a nyní konečně došlo na její oficiální potvrzení.

O Return to Silent Hill píše renomovaný magazín Deadline, který potvrzuje nejen Jeremyho Irvina, ale doplňuje také, že Mary, ztracenou lásku hlavního hrdiny Jamese Sunderlanda, bude hrát Hannah Emily Anderson. Pokud se máme zastavit u Irvina, pravděpodobně ho budete znát z filmu Válečný kůň, v případě Hannah Emily Anderson to pak může být například film Příchozí (Jigsaw). Jak magazín dále potvrdil, film nebude přesně kopírovat děj Silent Hillu 2, což se má projevit například i na vztahu Jamese a Mary, kteří nemají být manželé. Ostatně, odpovídá tomu i její příjmení – Crane – nikoliv Shepherd-Sunderland, jak byli hráči zvyklí. Co přesně ale bude tahle změna znamenat pro děj či jeho vyprávění, zůstává samozřejmě tajemstvím.

Co se týče dalších jmen, Deadline vyjmenovává, že vedle Ganse na filmu pracuje také Sandra Vo-Anh, která se podílela na scénáři ve stejném tandemu s režisérem, jako tomu bylo u filmu Kráska a zvíře z roku 2014, s tím, že dalším scenáristou je také William Josef Schneider. Produkci pak obstarají Victor Hadida, který už má z této pozice se Silent Hillem zkušenosti, a dále Molly Hassell a David Wulf. „Return to Silent Hill je milostný příběh o někom, kdo je tak hluboce zamilovaný, že je ochoten zajít do pekla, aby někoho zachránil,“ říká pak Gans na konto zápletky hry a potažmo filmu. Vyjadřuje i velké potěšení nad tím, že pro film získal zmíněné herecké duo a věří, že budou těmi nejlepšími průvodci ve světě tohoto oblíbeného psychologického hororu. Důležitá je nakonec i zmínka, že by si na své měli přijít i znalci videoherní předlohy, pro které filmaři chystají spoustu novinek. „Stále zde najdete ikonická monstra – ale objeví se i jejich nové podoby,“ upozorňuje režisér a rozhodně zvyšuje očekávání.

Co se týče uvedení, dřív se mluvilo o tom, že by Return to Silent Hill mohl mít svou premiéru už letos, ale s přihlédnutím k tomu, že se natáčet podle magazínu Deadline začne v Německu a východní Evropě až za měsíc, je to spíše nepravděpodobné.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru