Return to Silent Hill (film), Ve filmu Return to Silent Hill si má zahrát Jeremy Irvine

Ve filmu Return to Silent Hill si má zahrát Jeremy Irvine

Měl by ztvárnit Jamese Sunderlanda. Bavorský filmový fond přináší detaily včetně synopse

Zdroj: Konami, Independent Talent Group / koláž, Vortex

Nový filmový Silent Hill byl naznačován už před velkými oznámeními během akce Silent Hill Transmission v říjnu, která představila budoucnost série. Francouzský režisér Christophe Gans, jenž pracoval na původním filmu Silent Hill z roku 2006, znovu usedl do režisérského křesla a pracuje na snímku Return to Silent Hill, který vychází ze Silent Hill 2, jak sám potvrdil. Během přenosu tehdy opakovaně zmiňoval, že přistupuje k látce s maximálním respektem, přičemž sám napsal i scénář, ovšem v té době teprve probíhal casting a do natáčení zbýval ještě nějaký čas. Mnoho konkrétních informací jsme tehdy neměli, ovšem německý web filmportal.de nyní přichází se zajímavými detaily, jež se dosud nikde neobjevily.

Zveřejněná aktualita se zabývá společností FilmFernsehFonds Bayern a filmem „Morning“ s Benedictem Cumberbatchem a Laurou Dern v hlavních rolích, který má fond FFF Bayern financovat. Snímek se má natáčet v Bavorsku v koprodukci s Velkou Británií a Francií. Druhým zmíněným filmem je ovšem pro nás v tuto chvíli zajímavější Return to Silent Hill. Podle FFF Bayern je projekt německo-britsko-srbskou koprodukcí, přičemž se bude z poloviny natáčet v Mnichově, Penzingu, Norimberku, Rossbergu a okolí jezera Ammersee. Sama společnost FFF Bayern vznik filmu podpořila jedním milionem eur. Kromě těchto podrobností dokonce udává i synopsi snímku, která naznačuje, že se film v některých ohledech odchýlí od hry. Tím ovšem informace nekončí, jelikož známe i některé z tvůrců, a dokonce i jednoho z hlavních představitelů.

Synopse filmu:

James Sunderland, hnán stíny své minulosti, se vrací do Silent Hillu, aby našel svou ztracenou lásku Mary Craneovou. Temné a tísnivé městečko ovšem už není tím místem z jeho vzpomínek. Setkává se s postavami, které se mu zdají až příliš povědomé a které se ho snaží odradit od pátrání po Mary. Čím déle pátrá po Mary, tím více začíná přemýšlet, zda je to stále realita, nebo zda se propadl do temného podsvětí Jacoba Cranea.

Ve filmu by si měl zahrát anglický herec Jeremy Irvine, jenž na plátně debutoval v roce 2011 hlavní rolí ve Válečném koni, dále hrál například ve filmech Teď a tady, Mamma Mia! Here We Go Again nebo Největší pocta. Zatím to nebylo konkrétně zmíněno, ale předpokládá se, že byl měl ztvárnit právě Jamese. Kamery se ujme Benoit Debie, střihu Sébastien Prangère a producenty by měli být Philipp Kreuzer a Joe Neurauter. Když už jsme však u výčtu jmen, důležitou otázkou rovněž je, jaká postava se skrývá za jménem Jacob Crane, jež je zmíněno v synopsi. Netrvalo to samozřejmě dlouho a fanoušci začali hledat spojitosti napříč hrami a původními filmy (včetně toho druhého, který nedělal Gans), přičemž některé předpoklady by se klidně mohly ukázat jako pravdivé, raději je tedy více nerozebírejme.

Tyto informace nejednoho fanouška i diváka potěší, jelikož to konečně znamená, že se produkce filmu rozbíhá na plné obrátky. Zatímco loni Christophe Gans hovořil o možném uvedení filmu letos, pozdější oficiální oznámení a současný stav ovšem naznačují, že si na snímek ještě nějakou dobu počkáme. Ale kdo ví, třeba se v dohledné době dočkáme i bližšího představení snímku, případně dalšího obsazení. Trailer a natožpak premiéru Return to Silent Hill budeme muset nějaký ten čas vyhlížet.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru