Silent Hill f, Konami, Režisér filmu Silent Hill chystá pokračování i Fatal Frame

Příští rok má mít premiéru nový film Silent Hill

Režisér první filmové adaptace napsal scénář pro reboot i Fatal Frame, na který dojde poté

Zdroj: koláž/Vortex
9. 6. 2022

V únoru 2020 jsme psali, že režisér filmu Silent Hill (2006) chystá jeho pokračování i adaptaci hororu Fatal Frame. Francouzský režisér a scénárista Christophe Gans (Bratrstvo vlků – Hon na bestii, Kráska a zvíře) tehdy v rozhovoru pro magazín AlloCiné prohlásil, že už bylo na čase udělat nový snímek. Od té doby jsme ale o tomto projektu neslyšeli. Zdá se nicméně, že je stále naživu a počítá se s ním. Christophe Gans teď v rozhovoru pro web Jeux Video říká, že chystá reboot už na příští rok.

Na scénáři Gans podle svých slov pracoval v období pandemie, kdy musel jako ostatní zůstat doma.

Scénář vznikal přibližně rok a už je hotový. Novinka nebude navazovat na první film ani jeho pokračování, které netočil, a už podle dřívějších vyjádření bylo zjevné, že Christophe Gans není jeho příznivcem. Znamenalo by to zřejmě, že snímek může zapadnout do spekulovaných širších plánů Konami na oživení slavné značky. Na scénáři Gans podle svých slov pracoval v období pandemie, kdy musel jako ostatní zůstat doma. Říká, že nový film respektuje k sérii, kterou vnímá jako samostatné příběhy. Současně ale má být moderní a určený dnešnímu publiku.

Režisér respektuje originál a jeho uměleckou hodnotu, chválí autory her a zejména první dva díly, ale říká, že dnešní filmové horory už nevypadají tak jako v roce 2006, kdy měl premiéru první snímek. Žánr prošel vývojem a Gans chce do novinky otisknout některé trendy z posledních let. Současně ale dodává, že Silent Hill svým způsobem předběhl dobu.

Řeč se ale stočila také ke druhému projektu, o kterém jsme vás informovali už v únoru 2020, a tím je adaptace ságy Fatal Frame či Project Zero, chcete-li. Christophe Gans je prý velkým fanouškem japonských hororů z éry PS2 a dál pracuje také na adaptaci Fatal Frame. I tento scénář už je hotový a vznikal rovněž přibližně rok. Fatal Frame by měl ale do kin dorazit až po Silent Hillu, někdy v roce 2024 nebo později.

Hledá prý rovnováhu mezi hrami a filmy. Poznamenává, že fanoušci jsou nároční, ale podle ohlasů se mu adaptace Silent Hillu povedla. I v tomto případě scénář vznikal pod přísným dohledem majitele práv. Už před víc než dvěma lety Gans řekl, že jeho Fatal Frame se má odehrávat v Japonsku a režisér jej nechce po vzoru některých amerických hororových remaků vykořenit z jeho původního prostředí.

Pokračování nazvané Silent Hill: Revelation (Návrat do Silent Hill) dorazilo do kin v roce 2012 a inspirovalo se třetím dílem herní série.

Pochvaloval si tehdy také zkušenost s prvním dílem, kdy mu studio umožnilo natočit takový film, jaký chtěl. Byla to prý příjemná produkce. Silent Hill z roku 2006 se mohl pochlubit zajímavým obsazením. Hráli v ní Sean Bean nebo “borgská královna” Alice Krige a jde podle mě dodnes o jednu z nejzdařilejších filmových adaptací videohry vůbec. Není to dokonalý film, ale je uctivý k předloze a funguje zjevně i na diváky, kteří hru neznají. Pokračování nazvané Silent Hill: Revelation (Návrat do Silent Hill) dorazilo do kin v roce 2012 a inspirovalo se třetím dílem herní série.

Tento film však už netočil Christophe Gans, ale Michael J. Bassett a podle mého skromného názoru už nedopadl moc dobře. Gans se projektu vzdal ve prospěch scénáře a režie filmu Onimusha podle hry od Capcomu, nicméně z této adaptace nakonec úplně sešlo. Gans podle svých slov pokračování Silent Hillu ani neviděl a nelíbila se mu snaha přiblížit film víc sérii Resident Evil.

Také série Fatal Frame už se jedné filmové adaptace dočkala. V roce 2014 měl premiéru japonský film, věhlasu videohry však nedosáhl. Hollywoodská adaptace byla oznámena dokonce už v roce 2003 v produkci studia DreamWorks. Se scénářem měl dokonce pomáhat (nikoli psát!) slavný Steven Spielberg. Ještě v roce 2014 se tvrdilo, že film je stále v plánu, nicméně od té doby je ticho po pěšině.

Nové zprávy potvrzující, že obě adaptace žijí, mě potěšily, protože jsem si sám kladl v poslední době otázku, zda z plánů sešlo. Nicméně příslib Silent Hillu na příští rok se mi zdá přeci jen až příliš optimistický. Přestože to tak sám Gans výslovně zmíní, že je to film, který dorazí příští rok.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru