Silent Hill f, Konami, Režisér filmu Silent Hill chystá pokračování i Fatal Frame

Režisér filmu Silent Hill chystá pokračování i Fatal Frame

Christophe Gans pracuje na adaptacích hned dvou slavných japonských hororů

Zdroj: koláž/Vortex
2. 2. 2020
Název: Silent Hill f Vývojář: Vydavatel: Žánr: ,

Francouzský režisér a scénárista Christophe Gans (Bratrstvo vlků – Hon na bestii, Kráska a zvíře) v roce 2006 přivedl do kin filmovou adaptaci slavné hororové série Silent Hill od Konami. Nyní v rozhovoru pro magazín AlloCiné prohlásil, že pracuje nejen na pokračování Silent Hillu, ale i filmu podle ságy Fatal Frame, známé také jako Project Zero. Jeho Fatal Frame se má odehrávat v Japonsku a režisér jej nechce po vzoru některých amerických hororových remaků vykořenit z jeho původního prostředí, což samozřejmě můžeme jedině pochválit.

Série Fatal Frame už se jedné filmové adaptace dočkala. V roce 2014 měl premiéru japonský film, věhlasu videohry však nedosáhl.

Na konto Silent Hillu prohlásil Gans, že už bylo na čase udělat nový snímek. Ten se samozřejmě bude odehrávat ve stejnojmenné americkém fiktivním městečku. Pochvaluje si přitom zkušenost s prvním dílem, kdy mu studio umožnilo natočit takový film, jaký chtěl. Byla to prý příjemná produkce.

Série Fatal Frame už se jedné filmové adaptace dočkala. V roce 2014 měl premiéru japonský film, věhlasu videohry však nedosáhl. Hollywoodská adaptace byla oznámena dokonce už v roce 2003 v produkci studia DreamWorks. Se scénářem měl dokonce pomáhat (nikoli psát!) slavný Steven Spielberg. Ještě v roce 2014 se tvrdilo, že film je stále v plánu, nicméně od té doby je ticho po pěšině.

To Silent Hill se dočkal hned dvou celovečerních filmů. První z roku 2006 od Ganse se mohla pochlubit zajímavým obsazením. Hráli v ní Sean Bean nebo “borgská královna” Alice Krige a jde podle mě dodnes o jednu z nejzdařilejších filmových adaptací videohry vůbec. Není to dokonalý film, ale je uctivý k předloze a funguje zjevně i na diváky, kteří hru neznají. Pokračování nazvané Silent Hill: Revelation (Návrat do Silent Hill) dorazilo do kin v roce 2012 a inspirovalo se třetím dílem herní série.

Tento film však už netočil Christophe Gans, ale Michael J. Bassett a podle mého skromného názoru už nedopadl moc dobře. Gans se projektu vzdal ve prospěch scénáře a režie filmu Onimusha podle hry od Capcomu, nicméně z této adaptace nakonec úplně sešlo. Gans podle svých slov pokračování Silent Hillu ani neviděl a nelíbila se mu snaha přiblížit film víc sérii Resident Evil. Z jeho vyjádření pro AlloCiné je patrné, že se ztotožňuje s kritikou, která se na snímek snesla.

Bez zajímavosti není ani skutečnost, že o novém filmu podle Silent Hillu se mluví zrovna v době, kdy se čile spekuluje o dvou možných nových hrách od Konami.

Podrobností o nových projektech se nám zatím nedostává. Tohle je vše, co o nich Christophe Gans dosud prozradil. A i když z podobných plánů může ještě sejít podobně jako v případě Onimushy, je to nadějný příslib. V obou případech by mě přitom velmi zajímalo, o čem by filmy byly. Inspirovaly by se nějakou už vydanou hrou, anebo by šly vlastní cestou? Christophe Gans by jako fanoušek japonských hororových her ale mohl být tím pravým člověkem na tento úkol.

Bez zajímavosti není ani skutečnost, že o novém filmu podle Silent Hillu se mluví zrovna v době, kdy se čile spekuluje o dvou možných nových hrách od Konami. Na druhé straně série Fatal Frame bohužel zatím zůstává stejně mrtvá jako její postavy. Od vydání Maiden of Black Water pro Wii U přitom uplynulo už šest (Japonsko), respektive pět let (zbytek světa).

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru