Epic koupil autory Rock Bandu a Guitar Hero

Studio Harmonix se stalo součástí Epic Games a bude vytvářet hudební zážitky pro Fortnite

Zdroj: Harmonix
24. 11. 2021

Společnosti Epic Games a Harmonix oznámily, že se spojují, respektive že Epic koupil vývojáře sérií Guitar Hero, Rock Band, Dance Central nebo poslední hry Fuser. Specialisté na hudební hry mají úzce spolupracovat s Epicem na nových hudebních výpravách a prvcích pro Fornite, zatímco budou dál podporovat starší existující tituly. Spoluzakladatel studia Alex Rigopulos říká, že díky tomuto svazku budou ještě lépe schopní tvořit interaktivní zážitky založené na muzice. Společně mají posunout kreativní hranice možného a vymyslet nové způsoby, jak hráči mohou vytvářet, hrát a sdílet hudbu.

Viceprezident Epic Games Alain Tascan prohlásil, že hudba už nyní spojuje ve Fortnitu miliony lidí dohromady včetně velkých koncertů a vystoupení. S Harmonixem chtějí transformovat, jak hráči prožívají muziku, aby se z pasivních posluchačů stali aktivnímu účastníky. Cílem má být vytvořit nové pohlcující hudební zážitky. Obě strany si ve dvojici tiskových zpráv spojení pochvalují a Harmonix říká, že jde pro jeho tým o monumentální den, který by nebyl možný, pokud by nebylo dlouholeté podpory jejich fanoušků.

Harmonix také ujišťuje, že všechny jeho hry zůstanou dál dostupné na Steamu i na konzolích.

Přes 26 let se studio založené v roce 1995 snaží redefinovat, jak lidé interagují s muzikou, stojí  v oficiálním prohlášení. Nyní chtějí tyto zážitky propojit s metaverse, což je pro ně další výzva. Vývojáři přesto slibují další skvělé songy do Rock Bandu, jehož podpora nekončí a hráče čekají nová DLC. Novinky se nemají nijak negativně podepsat ani na hře Fuser. Harmonix také ujišťuje, že všechny jeho hry zůstanou dál dostupné na Steamu i na konzolích. Tým neplánuje ukončit ani podporu serverů.

Co si ale máme představit pod vizí hudebních cest pro Fornite, zatím není dost dobře jasné. Samotní autoři říkají, že zatím nejsou připravení sdílet další podrobnosti. Ale celé studio je údajně nadšené. Zdá se být pravděpodobné, že se mohou Harmonix podílet na choreografii a designu vystoupení světoznámých interpretů ve světě Fortnitu, ale mohli by také vytvářet nové scénáře a hudební aktivity. A třeba se nakonec oba světy propojí a hráči/posluchači se nějak aktivně zapojí do samotného koncertování a muzicírování za pomoci nějakých rytmických miniher, jak je pro studio typické.

Studio Harmonix sídlí v americkém Bostonu. Už v letech 2006 až 2010 patřilo společnosti Viacom. Pak bylo opět nezávislé. Mezi jeho první hry a současně hity patří tituly Frequency z roku 2001 a Amplitude z roku 2003.

Zdroj: Epic Games/Harmonix

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím