Chivalry 2 míří i na nové konzole a nabídne cross-play

Středověká multiplayerová first person akce má vyjít ještě letos. Láká na spoustu novinek

Zdroj: Torn Banner Studios
10. 6. 2020
Název hry: Chivalry 2 Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 8. 6. 2021 Platformy: , , , , Žánr:

Vývojáři z Torn Banner Studios oznámili vývoj regulérního druhého dílu své středověké multiplayerové first person akce Chivalry loni v červnu na E3. První díl rytířské rubanice zrozený z modu Age of Chivalry pro Half-Life 2 se těšil minimálně na PC značné popularitě. Port pro konzole se bohužel tolik nepovedl a rezervy měl i spin-off Deadliest Warrior inspirovaný stejnojmennou televizní sérií. Na skutečné pokračování se ale opravdu těším a teď mám zase o důvod víc.

Na jednom bojišti se utká až 64 hráčů, čeká nás obléhání hradů, plenění vesnic i jízda na koni. Mapy mají být navíc mnohem větší než v originálu.

Hra totiž míří nejen na PC a současné konzole, ale také na nový PlayStation a Xbox. Navíc nabídne cross-platform multiplayer napříč všemi systémy. Dozvěděli jsme se to díky novému traileru, který pravděpodobně předčasně někdo zveřejnil na YouTube kanálu Deep Silveru a posléze jej opět skryl. Dost pravděpodobně je zamýšlen pro některou z nadcházejících digitálních akcí, jako je festival IGN nebo sobotní PC Gaming Show, kde se hra objevila i loni. Jako důkaz je k dispozici minimálně finální obrazovka s informacemi o platformách.

Také Chivalry 2 nás pochopitelně láká na epické středověké first person bitvy. Na jednom bojišti se utká až 64 hráčů, čeká nás obléhání hradů, plenění vesnic i jízda na koni. Mapy mají být navíc mnohem větší než v originálu. Svého svěřence budeme moci upravit k obrazu svému ještě lépe než dřív. Přepracován byl také soubojový systém, má být rychlejší, plynulejší i pestřejší. Vše přitom bude stále tak brutální, jak si to pamatujeme z původní hry.

Autoři nás lákají na filmovou prezentaci a momenty ve stylu hollywoodských velkofilmů. Zdejší bitvy se ostatně inspirovaly třeba trilogií Pán prstenů nebo seriálem Hra o trůny. Čekají nás ještě pestřejší třídy, protože čtyři základní se dělí na sub-classy. Každá přichází s vlastními unikátními zbraněmi i stylem. Ani tentokrát nebudou ve hře chybět všemožné obléhací stroje a další pomůcky. Bojovat se bude do poslední kapky krve a z akce bude obtížnější soupeře vyřadit.

Do hry se samozřejmě vrátí i populární režim Team Objective, takže nepůjde jen o to zmasakrovat soupeře, ale plnit také dílčí úkoly a prokousat se v případě útočníka mapou až k cíli. Rozšíří se také příběhové pozadí. Chivalry 2 je zasazeno 20 let po událostech původní hry, ale obě známé znepřátelené strany tu pochopitelně zůstávají.

Autoři se domnívají, že dělají něco mnohem ambicióznějšího, než zatím nabízí ostatní. Nedělají podle svých slov žádný update, ale skutečné pokračování.

Autoři si podle svých slov také uvědomují, že budou čelit mnohem tvrdší konkurenci než při vydání první hry. Do středověké multiplayerové akce se pustili i další vývojáři. Namátkou můžeme zmínit počin Mordhau. Ale konkurenci tým vítá a inspiruje je. Autoři se také domnívají, že dělají něco mnohem ambicióznějšího, než zatím nabízí ostatní. Nedělají podle svých slov žádný update, ale skutečné pokračování.

PC verze míří exkluzivně na Epic Games Store. Novinku ostatně pohání technologie Unreal Engine, ale na rozdíl od původní hry z roku 2012 jde o novější verzi. PC exkluzivita Epicu má trvat po dobu jednoho roku. Toto partnerství a investice Torn Banner Studios prý pomůže udělat tu nejlepší možnou hru. Budou si moci dovolit věci, které by jinak nebyly možné. Naprosto bez kompromisů. Hra by měla vyjít ještě letos.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru