Scarlet Deer Inn, Attu Games, Česká hra Scarlet Deer Inn se ukázala v novém traileru

Česká hra Scarlet Deer Inn se ukázala v novém traileru

Unikátní vyšívaná plošinovka vyjde i na Xboxu, teaser ukazuje nové postavy i temná zákoutí

Zdroj: Attu Games
12. 7. 2023
Název: Scarlet Deer Inn Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: ,

Nové hře od českého od dvoučlenného studia Attu Games Scarlet Deer Inn jsme se zde věnovali už v době jejího oznámení, tedy ještě před velkou proměnou z hlediska stylizace. Nový počin autorů Feudal Alloy přešel od kreslené podoby do podoby vyšívané, čímž rozhodně zaujme. O tom svědčí i fakt, že nedávno vzala hra Twitter útokem, když jeden příspěvek upoutal pozornost tisíců uživatelů ze všech koutů světa. A včera se Scarlet Deer Inn ukázalo během prezentace nezávislých titulů ID@Xbox Digital Showcase s novým teaser trailerem.

Hra byla oznámena už na začátku roku 2021, ale poté jsme o ní nějaký čas neslyšeli. Znovu se připomněla loni v září, když se chlubila svým novým výtvarným pojetím a mnoha a mnoha vyšívanými fázemi animací postav, které jsou poté použity ve hře a působí v kombinaci s ručně kresleným pozadím. Právě tento přístup k výtvarné stránce je jednou z největších předností hry, ale pro úplnost připomeňme, že je velký důraz kladen i na příběh a postavy, silné okamžiky, zasazení, ale i hudbu. To ostatně s uvedením traileru připomněla i sama Eva Navrátilová, která nad rámec vyšívání hru popisuje jako příběhovou plošinovku ze středověkého prostředí inspirovanou slovanským folklórem.

V novém traileru se opět setkáváme s hlavní hrdinkou Eliškou, ale tentokrát se v něm podíváme i na dosud nepoznaná místa a narazíme i na zatím neznámé postavy. Dostáváme se více do centra dění, jsme svědky několika rozhovorů a pohledu na životy ostatních obyvatel. Jak už ale víme z dřívějška, hra nás zavede i do podzemí a temných zákoutí, kde nás nebude děsit jen tma, jak si můžeme nyní povšimnout. Kromě postav díky přítomnosti více dialogů více zaujme i práce s typografií, která též přispěla k tomu, že někteří diváci přenosu začali Scarlet Deer Inn přirovnávat k loňskému Pentimentu.

Hra zatím stále nemá stanovené ani naznačené datum vydání, navíc záběry v traileru pocházejí pre-alpha verze. Přítomností v ID@Xbox Digital Showcase se každopádně dozvídáme, že hra zamíří i na další platformu, jelikož dříve oznámené verze pro PC prostřednictvím Steamu a Nintendo Switch doplňuje i ta pro Xbox Series. Součástí pak bude i česká lokalizace.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru