Autoři Feudal Alloy oznamují novou hru Scarlet Deer Inn

Hlavní hrdinkou středověké plošinovky je nesmělá dívka. Novinka má krásnou stylizaci

Zdroj: Attu Games
19. 2. 2021
Název: Scarlet Deer Inn Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: ,

Čeští vývojáři z dvoučlenného studia Attu Games oznámili a představili novou hru Scarlet Deer Inn. Novinka od autorů metroidvanie Feudal Alloy míří na PC a Switch. Samotný tým ji popisuje jako příjemnou příběhovou plošinovku. Ve dne prý budeme pomáhat v zájezdním hostinci, poznávat osudy nevšedních lidí a snažit se zapadnout do nového prostředí. Zatímco v noci budeme utíkat svým strachům a úzkostem, tvrdí Attu Games.

Hlavním hrdinou tentokrát není robotický rytíř s akváriem a rybičkou místo hlavy, ale nesmělá vesnická dívka Eliška.

Scarlet Deer Inn se zasazením zase tak moc Feudal Alloy nevzdálí. Je to tradičně animovaná příběhová plošinovka zasazená do středověku, která pojednává o tom, jaké to je vyrovnat se se ztrátou a snaze zapadnout do cizího prostředí. Čeká nás ale i objevování tajemných zákoutí a poznávání nevšedních lidí, láká oficiální medailonek hry.

Hlavním hrdinou tentokrát není robotický rytíř s akváriem a rybičkou místo hlavy, ale nesmělá vesnická dívka Eliška. “Ta se po smrti rodičů stěhuje ke svým příbuzným, kteří vlastní vyhlášený zájezdní hostinec,” popisují Attu Games. I v rušném městě jí ale jdou po krku temné sny, které se protagonistku snaží pohltit.

Autoři tvrdí, že jde o mix poklidné adventury a rychlé plošinovky. Lákají nás na realistické středověké zasazení a tvrdí, že dokud budeme mít dost světla, nic nám nehrozí. Na oficiálním webu autoři přibližují, že jsou na konci předprodukční fáze, mají hotovou hlavní příběhovou linku i postavy. Vytvořili už několik prostředí a prakticky hotové je podle nich i technické řešení se všemi mechanismy.

Prototyp už funguje a běží dobře nejen na PC, ale také na Switchi, takže teď se budou Attu Games soustředit na detaily příběhu, rozhovory, výtvarnou stránku a animace. Fanoušky slibují pravidelně informovat o tom, jak postupují v práci, prostřednictvím sociálních sítí, tak je bedlivě sledujte na Facebooku, nebo na Twitteru. Vývojáři udělají maximum, aby dokončili demoverzi pro veřejnost ještě letos, což zní super. Tak držte Evě a Lukášovi palce, ať jim jde práce dál pěkně od ruky.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru