Scarlet Deer Inn, Attu Games, Autoři Feudal Alloy oznamují novou hru Scarlet Deer Inn

Autoři Feudal Alloy oznamují novou hru Scarlet Deer Inn

Hlavní hrdinkou středověké plošinovky je nesmělá dívka. Novinka má krásnou stylizaci

Zdroj: Attu Games
19. 2. 2021
Název: Scarlet Deer Inn Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: ,

Čeští vývojáři z dvoučlenného studia Attu Games oznámili a představili novou hru Scarlet Deer Inn. Novinka od autorů metroidvanie Feudal Alloy míří na PC a Switch. Samotný tým ji popisuje jako příjemnou příběhovou plošinovku. Ve dne prý budeme pomáhat v zájezdním hostinci, poznávat osudy nevšedních lidí a snažit se zapadnout do nového prostředí. Zatímco v noci budeme utíkat svým strachům a úzkostem, tvrdí Attu Games.

Hlavním hrdinou tentokrát není robotický rytíř s akváriem a rybičkou místo hlavy, ale nesmělá vesnická dívka Eliška.

Scarlet Deer Inn se zasazením zase tak moc Feudal Alloy nevzdálí. Je to tradičně animovaná příběhová plošinovka zasazená do středověku, která pojednává o tom, jaké to je vyrovnat se se ztrátou a snaze zapadnout do cizího prostředí. Čeká nás ale i objevování tajemných zákoutí a poznávání nevšedních lidí, láká oficiální medailonek hry.

Hlavním hrdinou tentokrát není robotický rytíř s akváriem a rybičkou místo hlavy, ale nesmělá vesnická dívka Eliška. “Ta se po smrti rodičů stěhuje ke svým příbuzným, kteří vlastní vyhlášený zájezdní hostinec,” popisují Attu Games. I v rušném městě jí ale jdou po krku temné sny, které se protagonistku snaží pohltit.

Autoři tvrdí, že jde o mix poklidné adventury a rychlé plošinovky. Lákají nás na realistické středověké zasazení a tvrdí, že dokud budeme mít dost světla, nic nám nehrozí. Na oficiálním webu autoři přibližují, že jsou na konci předprodukční fáze, mají hotovou hlavní příběhovou linku i postavy. Vytvořili už několik prostředí a prakticky hotové je podle nich i technické řešení se všemi mechanismy.

Prototyp už funguje a běží dobře nejen na PC, ale také na Switchi, takže teď se budou Attu Games soustředit na detaily příběhu, rozhovory, výtvarnou stránku a animace. Fanoušky slibují pravidelně informovat o tom, jak postupují v práci, prostřednictvím sociálních sítí, tak je bedlivě sledujte na Facebooku, nebo na Twitteru. Vývojáři udělají maximum, aby dokončili demoverzi pro veřejnost ještě letos, což zní super. Tak držte Evě a Lukášovi palce, ať jim jde práce dál pěkně od ruky.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru