Česká hra Scarlet Deer Inn je nově vyšívaná

Akční adventura od autorů Feudal Alloy se připomíná a představuje v nové výtvarné stylizaci

Zdroj: Attu Games
22. 9. 2022
Název hry: Scarlet Deer Inn Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: ,

O nové hře Scarlet Deer Inn vývojářské dvojice Attu Games, kteří stojí za hrou Feudal Alloy, jsme psali v únoru loňského roku. Tehdy nás tvůrci opět lákali na plošinovku s pohlednou grafickou stránkou a příběh. Od té doby o sobě a o hře nedávali moc vědět, ale nyní jsme se konečně dočkali prvního pohledu na hru v pohybu, tudíž je zřejmé, proč jsme o hře tak dlouho neslyšeli. Výtvarná stylizace hry totiž prošla výraznou proměnou a místo o kreslené hře můžeme nyní mluvit o hře vyšívané.

Stejně jako Feudal Alloy nás i akční adventura Scarlet Deer Inn vezme do středověku, příběh však nebude vyprávět o žádném udatném rytíři (ani o tom robotím s akváriem a rybou namísto hlavy), nýbrž o prosté Elišce. Ta je matkou dvěma dětem, ale po nečekané tragédii se vydává do světa a prozkoumává spoustu neobvyklých míst, která občas mohou skrývat i cosi děsivého. Nejen před temnotou, ale i přes hrozivou smrtí, ji chrání louč. I nadále tvůrci lákají na příběh, který má přinést emotivní situace a nabídnout dojemná setkání s mnoha zajímavými postavami.

Hra je silně inspirovaná středověkou Evropou a slovanských folklórem, přičemž se tvůrci odvolávají i na herního Zaklínače. Kromě toho ale silnou roli v inspiraci sehrála i tvorba anime studia Ghibli. Hra je doslova ruční prací, neboť kromě malovaných pozadí a tradiční animace jsou nyní všechny snímky ve hře vyšité, což výtvarnou stránky a stylizaci hry povyšuje na zcela novou úroveň. Hráči se mohou těšit i na dobový hudební doprovod, který byl nahrán tradičními nástroji.

Změnu stylu hry pochopitelně reflektuje i logo, které je nyní rovněž vyšívané. Stále platí, že Scarlet Deer Inn zamíří na PC prostřednictvím Steamu, kde je možné si hru zařadit do seznamu přání, a Nintendo Switch. Ale bohužel ani s novým trailerem nevíme, kdy můžeme hru očekávat. Tvůrci však slibují, že s dalšími informacemi přijdou brzy, přičemž se hry dočkáme například i během dalšího ročníku Czech & Slovak Games Week, který opět proběhne v listopadu.

Zdroj: Attu Games

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru