Call of Duty Mobile zaznamenalo už 650 milionů stažení

Hraje jej skoro stejný počet lidí jako hry na PC a konzolích. Call of Duty dělá přes 3 tisíce lidí

Zdroj: Activision
10. 5. 2022
Název hry: Call of Duty: Mobile Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 1. 10. 2019 Platformy: , Žánr:

V pondělním vidcastu, který jsme natáčeli minulý týden, jsme si povídali o společnosti Activision a značce Call of Duty. O tom, jaká je její budoucnost, jak by se změnila pod křídly Microsoftu, zda budou i nadále vycházet nové prémiové díly každý rok, do jaké míry je na jejich úspěchu vydavatel závislý a zda bylo moudré vsadit v podstatě všechny karty do značné míry na úspěch jediné IP. Třebaže důležité. Vznikla z toho zajímavá debata a další příspěvek do ní bychom měli, kdybychom ještě pár dní počkali.

Počet aktivních hráčů Call of Duty Mobile se za minulý rok každý měsíc skoro vyrovná množství lidí, kteří hrají Call of Duty na PC a na konzolích.

Společnost Activision se totiž pochlubila, že Call of Duty Mobile má za sebou po uvedení v Číně rekordní rok. Hru si už po celém světě stáhlo přes 650 milionů lidí, říká vydavatel. Ba co víc, počet aktivních hráčů Call of Duty Mobile se za minulý rok každý měsíc skoro vyrovná množství lidí, kteří hrají Call of Duty na PC a na konzolích. Není divu, že se chce Activision se sérií na mobilech a tabletech ještě víc zabydlet.

Ostatně vydavatel i při této příležitosti připomněl, že buduje tým, který vytvoří nový mobilní Warzone, od nějž má firma velká očekávání. Free-to-play Call of Duty Mobile vyšlo v říjnu 2019. Loni v květnu Activision hlásil 500 milionů stažení.

Na Call of Duty dnes dělá přes 3 tisíce zaměstnanců Activisionu. To je víc než třetina ze všech zaměstnanců firmy a skoro polovina z celkového počtu vývojářů.

Pokud vás taková čísla ohromila, počkejte si na další. Už dříve jsme mluvili o tom, že Activision Bliizard plánuje udělat mobilní hry podle většiny svých slavných velkých značek. A také o tom, že na hrách ze série Call of Duty dnes pracují tak či onak vlastně všechna interní studia Activisionu. Až dosud jsme ale neznali přesná čísla. Těmi se firma pochlubila až nyní. Z nich vyplynulo, že jen na Call of Duty dnes dělá přes 3 tisíce zaměstnanců Activisionu. To je víc než třetina ze všech zaměstnanců firmy a skoro polovina z celkového počtu vývojářů. Těch má Activision asi 6800.

Firma to nazývá nejambicióznějším plánem v historii Call of Duty. S jistotou už víme, že letos nás čeká Modern Warfare II, zřejmě i pokračování battle royale akce Warzone a nebylo by překvapením, kdyby došlo už také na jeho mobilní verzi alespoň ve vybraných zemích. otázkou zůstává, zda do tohohle šíleného tempa nevstoupí Microsoft a nezpomalí tempo, jak se v minulosti objevily nějaké náznaky.

Zdroj: Activision

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru