Assassin’s Creed Syndicate lze konečně hrát na PS5

Assassin’s Creed Syndicate lze konečně hrát na PS5

Zpětná kompatibilita nebyla podporována, nečekaná aktualizace to po dvou letech napravuje

Zdroj: Ubisoft
23. 2. 2023

Ve době svého vydání viktoriánské Assassin’s Creed Syndicate z roku 2015 tak trochu zapadlo. Jednalo se o poslední „klasický“ díl, po němž přišly gigantické RPG hry Origins, Odyssey a Valhalla. Díky vydání Eziovy trilogie, tedy druhého dílu, Brotherhood a Revelations, a remasteru dílu třetího bylo možné všechny hry kromě té úplně první hrát na PlayStationu 4 a tím pádem i na PlayStationu 5 díky zpětné kompatibilitě. Ovšem až na Syndicate, které nebylo plně podporováno. To se ovšem překvapivě změní.

Syndicate bylo jistým způsobem hratelné i na PlayStationu 5, hra však patřila do poměrně úzkého seznamu her, jež nejsou na nové konzoli podporovány v rámci zpětné kompatibility. Kvůli tomu se na PlayStationu 5 objevilo při spouštění varování a hra samotná se potýkala s řadou nepříjemných vizuálních glitchů. Více než dva roky po uvedení nové konzole na trh nicméně přichází překvapení. Zatímco Ubisoft oficiálně ukončil podporu Assassin’s Creed Valhalla a do hry dorazil poslední update, Syndicate se dnes nečekaně také ještě jednoho dočká. Ačkoli se nejedná o next-gen update, umožní si hru konečně plnohodnotně na PlayStationu 5 zahrát, jelikož podle Ubisoftu tato poslední aktualizace řeší problémy s problikáváním.

Nyní se mohou vývojáři z Ubisoftu plně věnovat dalšímu Assassin’s Creed, jímž je opět „klasický“ díl s podtitulem Mirage. Kromě toho jsou ve vývoji i další tituly z této série – mobilní hra s označením Jade zasazená do Číny, která se nedávno potýkala s velkým únikem, na druhou stranu velký díl s označením Red z Japonska, dále patrně trochu netradiční a možná lehce hororový titul s označením Hexe, ale i multiplayerový Invictus a VR Nexus. Nejblíže vydání má patrně již zmíněný Mirage, který by měl dorazit ještě letos, případně Nexus, který by snad mohl vyjít na podzim. Ubisoft má nicméně velké plány i s dalšími sériemi a hrami, jak jsme se dozvěděli před týdnem.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru