Assassin’s Creed Nexus VR, Ubisoft, VR Assassin má vyjít na podzim a už se mluví o pokračování

VR Assassin má vyjít na podzim a už se mluví o dvojce

AC Nexus nakonec nemusí podle Toma Hendersona zamířit jen na headsety od Mety

Zdroj: ilustrační/Ubisoft
12. 2. 2023
Název: Assassin’s Creed Nexus VR Vývojář: , , , Vydavatel: Datum vydání: 16. 11. 2023 Platformy: Žánr: Datum vydání: 16. 11. 2023

Leaker Tom Henderson v článku na magazínu Insider Gaming tvrdí, že Ubisoft už spřádá plány na další hru ze série Assassin’s Creed. Ve firmě se interně diskutuje o možném pokračování titulu Assassin’s Creed Nexus – ano, tušíte správně – navzdory tomu, že zmíněná hra ani nevyšla. Nexus je pracovní označení pro projekt, který má využívat technologii virtuální reality.

VR Assassin byl poprvé oficiálně oznámen v září 2020 společně s VR Splinter Cellem. Toho však mezitím Ubisoft už zrušil. Obě hry vznikaly exkluzivně pro headsety společnosti Oculus (dnes Meta) a jejich vývoj vedlo studio Red Storm Entertainment, které už dřív kromě jiného vytvořilo VR tituly Werewolves Within a Star Trek: Bridge Crew. Jeho autoři stáli také na počátku sérií Rainbow Six a Ghost Recon. Na Assassinovi i Splinter Cellu se rovněž podílela studia Ubisoft Düsseldorf, Ubisoft Mumbai a Ubisoft Reflections.

Máme hrát za různé postavy ze starších her. Objeví se mezi nimi Ezio, Kassandra, Connor a Haytham.

Insider Gaming teď nicméně tvrdí, že exkluzivní partnerství bylo ukončeno kvůli finančním škrtům Mety. Ubisoft prý nyní může vydat hru na jakýkoli VR headset, který si bude přát podporovat. Francouzský gigant podle Hendersona už v tuto chvíli počítá s tím, že si VR novinka povede extrémně dobře, a proto se začíná mluvit o pokračování. Znamenalo by to tak další impuls pro značku, která loni ohlásila comeback hned na několika různých frontách.

Nexus by měl vyjít letos v září po Assassin’s Creed Mirage. Zdroje Insider Gamingu naznačují, že hra bude formálně představena v červnu. Máme v něm hrát za různé postavy ze starších her. Objeví se mezi nimi Ezio, Kassandra, Connor a Haytham. O prvním assassinském VR tituly jsme psali už loni na podzim, kdy unikl seznam jeho misí. Tehdy se přitom spekulovalo, že mohl být zrušen stejně jako Splinter Cell VR, ale to zjevně neplatí. Psali jsme, že i ve VR bychom se měli dočkat všech typických assassinských postupů, tedy stealthu, parkouru, soubojů a samozřejmě eliminací.

O možném pokračování a jeho obsahu víc Henderson neví. Níže už můžete jen prostudovat uniklý seznam misí, který má pocházet z Assassin’s Creed Nexus.

Seznam misí a protagonistů

Mise 1: Eziův meč (Ezio)

Mise 2: Návrat do Monteriggioni (Ezio)

Mise 3: Tunely Monteriggioni (Ezio)

Mise 4: Zachránit město (Ezio)

Mise 5: Lov lukem (Kassandra)

Mise 6: Odvážná záchrana (Connor)

Mise 7: Obléhání Bostonu (Connor)

Mise 8: Tři pokoření (Ezio)

Mise 9: Třicet tyranů (Kassandra)

Mise 10: Informátor (Kassandra)

Mise 11: Barton Raid (?) (Connor)

Mise 12: Barton Rain Finale (?) (Connor)

Mise 13: Návrat Hermova kultu (Ezio)

Mise 14: Bitva o Munychii (Kassandra)

Mise 15: Odhalení špióna (Connor)

Mise 16: Ztracený symbol (Haytham)

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru