Aktualizace Desolation mění No Man’s Sky v horor

Naleznete v sobě odvahu prozkoumávat opuštěné lodi? Vývoj ještě nekončí, slibuje Murray

Zdroj: Hello Games
17. 7. 2020
Název hry: No Man’s Sky Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 9. 8. 2016 Platformy: , , Žánr: ,

Pokud si tu a tam vzpomenete na kultovní sci-fi horor Horizont události z roku 1997, anebo třeba čekáte na jakoukoliv novinku z univerza Dead Space, autoři No Man’s Sky pro vás mají skvělou zprávu. Téměř čtyři roky po vydání své hry se lidé z Hello Games stále věnují rozšiřování obsahu a díky jejich neutuchající péči se můžeme blíže podívat na další zajímavý a opět bezplatný update Desolation, který potěší zejména fanoušky temných sci-fi. Jak už jste asi pochopili, tématem je průzkum opuštěných vesmírných korábů, vracejících se z hlubin neprozkoumaného vesmíru, což sice může znít po všech těch filmech a hrách jako klišé, ale vývojáři očividně nemají nic proti žánrovým klasikám. A my také ne!

Vzpomínka na Horizont události, případně na Vetřelce, je na místě z důvodu hutné hororové atmosféry, která je středobodem nového updatu. Ostatně, už když se podíváte na poutací obrázek, musíte si vzpomenout i na zmiňovanou sérii Dead Space, která se motivu opuštěných vesmírných lodí rovněž věnovala. Desolation pak v tomto trendu pokračuje a hráči se mohou vrhat na průzkum lodí, kde mohou najít důležité suroviny a dodatečná vylepšení pro vlastní stroje. Stejně tak ale musí počítat s rizikem a možností, že v koridorech opuštěných korábů najdou i něco dalšího. Jak totiž předkládá první trailer, nic nemusí být tak opuštěné, jak by se na první pohled mohlo zdát.

Nebezpečí na sebe přitom bere několik různých podob. Může jít o zdivočelou umělou inteligenci nebo nebezpečnou formu života, která se v průběhu let vyvinula z opuštěné svačiny v kantýně a teď na oplátku ona požírá vše živé. Nepřítelem se nicméně mohou stát i bytosti z jiných planet, které nalezly loď před vámi a nyní ji právem považují za svůj majetek. Jen akci ale Desolation neslibuje a rozsáhlý příspěvek na oficiálním webu hry hovoří také o příbězích jednotlivých lodí, které budete postupně odhalovat prostřednictvím osobních předmětů či zápisků, případně skrze kapitánův deník, jenž vnese více světla do posledních hodin osudu celé posádky. Souřadnice k jednotlivým lodím můžete získat od obchodníků, stejně jako je po vlastní ose nalézt třeba i dílem náhody. A jako prakticky pro všechno ostatní v No Man’s Sky, i zde bylo použito procedurální generování, takže by žádné dvě lodě neměly být stejné. Díky dřívějšímu přidání cross-play multiplayerové složky je navíc samozřejmé, že průzkum může probíhat i v kooperaci, a to klidně napříč jednotlivými platformami.

Ostatní vylepšení

Chátrající vesmírné lodi jsou bez debat největším lákadlem updatu Desolation, nejsou však jedinou novinkou. V příspěvku vývojáři avizují vylepšení práce se světlem, což hráči ocení nejen v potemnělých koridorech, ale i v odlescích od hvězd a ostatních zdrojů světla na planetách. Dále došlo k rozšíření možnosti vylepšování vlastní mateřské lodi, které toho nově budou moci unést více a které bude možné i libovolně přemalovávat za pomocí panelu pro vylepšování. Vítanou novinkou pro urychlení pohybu napříč vesmírem jsou teleportační portály, jež mohou být umisťovány přímo uvnitř lodi. Další úpravy se týkají vybalancování soubojů, přidání titulů, kterými se mohou hráči popisovat, i rozšíření nabídky multiplayerových misí. Ty nové se zaměřují například na exploraci či na záchranu opuštěných průzkumníků.

Ani Desolation přitom nemá být poslední expanzí No Man’s Sky, kterou se zdálo být masivní rozšíření Next, ale jen do chvíle, než přišel balíček Beyond. „Tým i nadále pracuje na dalším obsahu. Pro tento rok je naplánováno několik dalších významných aktualizací a už těšíme se na to, až přijde čas na jejich ukázku,“ říká doslova šéf vývojářů Sean Murray a naznačuje, že láska k titulu, který se po vydání ocitl na hodně tenké hraně, do pozadí stále neustoupila. A to ani s ohledem na další menší projekt The Last Campfire, který v Hello Games souběžně s vylepšování NMS vzniká.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru