Grand Theft Auto VI, Rockstar Games, Rockstar právě oficiálně zveřejnil trailer GTA VI

Vývojáři z Rockstaru komentují únik traileru GTA VI

I oni se chystali sledovat video společně. Tenhle moment jsme si zasloužili, říkají zklamaně

Zdroj: Rockstar
5. 12. 2023

Jak už jste zřejmě sami zjistili, předčasnému zveřejnění očekávané ukázky ze hry Grand Theft Auto VI předcházel únik. Na internet se dostala velmi nekvalitní a výrazným vodoznakem opatřená nahrávka celého traileru, takže netrvalo příliš dlouho, než zasáhli sami vývojáři z Rockstaru. Nikoliv však povětšinou marnou snahou šíření uniklého videa zastavit, ale rovnou vydáním traileru, protože v tu chvíli už nebylo na co čekat. Navíc šíření nekvalitní nahrávky mohlo potenciálně poškodit reputaci hry i studia, což se naštěstí pro vývojáře nestalo a podle očekávání přestal být únik obratem jakkoliv relevantní. Neznamená to však, že by tím byla celá situace vyřešená a vývojáři incident přešli. Studio sice zatím žádné vyjádření nepřineslo, jednotliví zaměstnanci Rockstaru už ale na únik reagovali, a jak sami určitě chápete, nadšení opravdu nebyli.

Jedním z prvních, kdo vyjádřil své rozčarování, byl animátor Javier Altman. Ačkoliv byl jeho tweet už v mezičase smazán a spolu s ním i celý jeho účet na Twitteru, podle screenshotu už krátce po půlnoci našeho času nechal volný průchod svým emocím a komentoval situací tím, že je to celé na ho*no. V doplňujícím tweetu pak uvedl, že se chtěl na trailer poprvé podívat až zítra s kolegy přímo ve studiu a dodal, že si právě takový moment všichni vývojáři zasloužili. Bohužel k němu ale nedojde a vývojáře v Rockstaru dnes čeká den protáhlých obličejů a obyčejné lidské blbé nálady.

Zdroj: Twitter

Dalším, kdo se ozval, byl programátor Angel Ortiz, který bez ohledu na únik smutně potvrdil, že se na trailer nechce podívat, dokud nebude v kanceláři s lidmi, se kterými hru vytváří a kteří podle jeho slov ku*evsky tvrdě pracovali na tom, aby mohl titul vzniknout. Programátor Connor McGrory se pak jen Twitteru zeptal, „zda se to dop*dele opravdu děje“ a stejně jako jeho kolegové doplnil, že i jeho skupina měla připravené společné sledování v době naplánované premiéry, tedy dnes v 15 hodin našeho času. A přidal se také gameplay designér Phil Beveridge, který si rovněž posteskl, že namísto předčasného vydání by bylo lepší, kdyby se mohl na trailer podívat s ostatními po jeho původně zamýšleném vydání.

Zdroj: Twitter

Uvidíme, zda bude na únik nějakým dalším způsobem reagovat Rockstar coby studio, případně zástupci Take-Two. V tuto chvíli se ale dá očekávat spíše jen zmínka například u příležitosti zveřejňování finančních výsledků za další čtvrtletí nebo jen vyjádření jednotlivců při nepochybně chystaných rozhovorech. Bez ohledu na okolnosti vydání ale trailer hráče zaujal a podobně jako příspěvky na sociálních sítích, které teprve na trailer lákaly, budou „posty“ nepochybně aspirovat na rekordní počty interakcí a zhlédnutí. Ostatně, trailer má za pouhých 10 hodin už přes 53 milionů zhlédnutí a tweet, kterým Rockstar v noci oznámil vydání, už překonal 60 milionů zhlédnutí, 1 milion srdíček a přes 320 tisíc sdílení. A mimochodem, kdyby snad náhodou, tady je onen trailer.

Nahlásit chybu v článku

10

Napsat komentář

Další články
Nahoru