Grand Theft Auto VI, Rockstar Games, Rockstar právě oficiálně zveřejnil trailer GTA VI

Rockstar právě oficiálně zveřejnil trailer GTA VI

Kvůli úniku už není na co čekat. Dvojice hrdinů, pláže, plameňáci a vydání v roce 2025

Zdroj: Rockstar
5. 12. 2023

Vývojáři z Rockstaru reagovali na únik očekávaného traileru z Grand Theft Auto VI a rozhodli se vydat oficiální verzi dlouhých patnáct hodin před tím, než bylo plánováno. Podívejte se v plném rozlišení, jak bude nové GTA vypadat. Trailer seznamuje s hlavními hrdiny, městem, pohlednou grafikou a slibuje vydání v roce 2025 na PlayStation 5 a Xbox Series.

Než se budeme samotným trailerem zabývat, chce to v první řadě kontext, který vstupuje do plánu Rockstaru i celé nálady kolem zveřejnění traileru, na který se pozvolna těšil celý interneti. Krátce před půlnocí se totiž video v nízkém rozlišení a s výrazným „vodoznakem“ objevilo na internet bez autorizace vývojářů a začalo se podle očekávání velmi rychle šířit. Skutečnost, že video zcela jednoznačně nereprezentovalo to, co chtěli sami autoři s velkou pompou představit, pak vedlo zřejmě k jedinému logickému kroku – tedy uspíšení vydání oficiální verze. Nicméně podrobnosti úniku a vyhodnocování reakce Rockstaru musí ustoupit na druhou kolej, protože už se nemění na tom, že je trailer venku a všichni jej nyní mohou podrobit pečlivé analýze.

Důvěra a tým

Jak už bylo naznačeno v pondělí večer, video má 91 sekund a ukazuje ze hry víc, než v kolik jsem doufal. Vše začíná pohledem na Luciu, podle všeho polovinu ústředního dua hrdinů, která se však nachází ve vězení a probační úřednice s ní zřejmě probírá okolnosti možného propuštění. To by pro GTA ostatně nebyla nová premisa, ovšem s tím rozdílem, že se Lucia později přidá ke svému parťákovi Jasonovi. Jeho jméno v traileru nezaznělo, ale s přihlédnutím k tomu, že minimálně polovina dřívějších spekulací sedí, patrně budeme v GTA VI svědky naznačovaného příběhu v duchu Bonnie a Clydea. Na setkání Lucii s domnělým Jasonem dojde až v závěru videa, je ale zřejmé, že je nepojí jen touha loupit.

Prostřední část videa se nicméně zaměřuje na vcelku detailní pohled na Vice City, ve kterém se bude hra odehrávat. Trailer nepotvrzuje, ani nevyvrací spekulace, že města budou dohromady tři plus několik menších, ale očividně největší město svou identitu potvrzuje už z úvodních záběrů. Pokud byste ale přeci jen pochybovali, dopravní značení a další popisky vás nepochybně přesvědčí. Co říkat na konto grafiky kromě toho, že je oproti předchozímu, deset let starému dílu výrazně lepší? Některé momenty působí až fotorealistický, na jiných záběrech ale nechybí ani přiznaná grotesknost celého zážitku a třeba animace pobíhajících lidí po pláži tenhle dojem potvrzuje. Další záběry pak jsou jedna velká neřízená party a těžko říct, co tohle běsnění vlastně způsobilo.

Lidé vystrkují své zadky, žijí život™, koupají se v bazénech, vytahují z nich aligátory, obdivují svoje i cizí motorky, vystrkují zadky sedíc při tom na střeše jedoucího vozu, smykují na křižovatce, nechávají se zpacifikovat policií, drží se za přirození, kropí v tangách zahradu, válejí s v bahně a s kladívky v ruce brání své pozemky. Jinými slovy, v GTA VI zřejmě půjde opět dělat úplně všechno, a nezmiňujeme samozřejmě vlastní řízení aut, letadel, zmíněných motorek a bůhvíčeho ještě. Přibližně na časové značce jedné minuty však dochází k důležitému odhalení, co zřejmě za vším stojí a kolem čeho se možná bude točit část příběhu. Dle billboardu jde o přípravek Angstipan, který má „léčit emoce“, což by v případě zvráceného scénáře a nekalých úmyslů výrobců tohoto léku mohlo mít za následek ono běsnění v ulicích.

Buď jak buď, video se v závěrečných sekundách opět stáčí k hlavní dvojici hrdinů, kterak s šátky přes ústa přepadají večerku, divoce prchají ve staré muscle káře, prožívají intimní chvíle v motelovém pokoji a následně opět přepadají další večerku. Střih na logo a příslib, že hra dorazí v roce 2025. Nic víc, ale rozhodně ani nic míň.

Nahlásit chybu v článku

36

Napsat komentář

Další články
Nahoru