Baldur’s Gate III, Larian Studios, Vývojáři se báli nízkých známek pro Baldur’s Gate 3

Vývojáři se báli nízkých známek pro Baldur’s Gate 3

Šéf Larian Studios Swen Vincke myslel, že kvůli bugům mohou dostávat šestky a sedmičky

Zdroj: Larian Studios
11. 9. 2023
Název: Baldur’s Gate III Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 3. 8. 2023 Platformy: , , Žánr:
Datum vydání:
6. 9. 2023 (PlayStation 5)
2023 (Xbox Series S | X)

Hra Baldur’s Gate 3 patří mezi největší hity letošního roku a vývojáři z Larian Studios mají důvod být na sebe právem hrdí. I když má PC verze na Metacriticu úctyhodné průměrné skóre 96 procent a na Steamu hru chválí celých 95 procent všech hráčů, autoři byli před vydáním o poznání skromnější a obávali se výrazně nižších známek. Šéf Larian Studios Swen Vincke v rozhovoru pro oficiální kanál Dungeons & Dragons přiznal, že tým měl obavy z hodnocení kvůli možným chybám, na které recenzenti narazí.

Domnívali se, že by mohli dostávat třeba šestky a sedmičky, že se objeví nějaký vážný bug, který všechno rozbije a lidem se to nebude líbit. Vincke říká, že si byli jistí tím, že obsah je dobrý, ale kvůli velikosti titulu je děsilo, že se může něco pokazit, ačkoli by si s tím měla hra většinou nějak poradit. “Nečekali jsme, že to půjde tak dobře,” konstatoval s úlevou Vincke.

Každý zažije „svůj“ příběh

Na druhé straně podle něj počítali s tím, že každý, kdo bude hrát Baldur’s Gate 3, bude mít trochu jiný příběh. Když o tom lidé začali mluvit, uvědomili si, že každý zažil trochu jiné dobrodružství, a to je něco, čeho studio chtělo dosáhnout. Šéfa Larianu těší, že lidé oceňují titul právě za to a jaký je, protože do něj tým vložil spoustu práce.

Ačkoli hra má nějaké bugy, pozitiva zjevně podle kritiků i fanoušků jasně převažují nad možnými nedostatky. Lidé oceňují inovativní přístup autorů, a tak se v souvislosti s BG3 řeší hlavně to, jak hra rozvinula mechanismy žánru RPG v rámci počítačových her.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru