Grey Skies: A War of the Worlds Story, Steel Arts Software, Válka světů se dočká bezplatného remasteru

Válka světů se dočká bezplatného remasteru

Autor hry se po letech vrací ke špatně hodnocenému titulu. Prý netušil, jak zle na tom je

Zdroj: Steel Arts Software
18. 7. 2023
Název: Grey Skies: A War of the Worlds Story Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 5. 11. 2020 Platformy: , , , Žánr: Datum vydání: 5. 11. 2020

Asi jako každý hráč si často představuji, jaké to pro vývojáře musí být, když po dlouhém snažení konečně vydá svůj titul… a ten se lidem nakonec nelíbí. Nepochybně je to skličující pocit. V listopadu 2020 takto dorazila na trh hra Grey Skies: A War of the Worlds Story inspirovaná Válkou světů od spisovatele H. G. Wellse, o které jsme psali kdysi i my na Vortexu. Žádnou velkou díru do světa ale neudělala. Když se dnes podíváte na Steam, zjistíte, že ji ohodnotilo celkem jen 110 lidí a pouze 33 procent z nich ji chválí. Od vydání dema v lednu 2021 se Steel Arts Software na Steamu neozvali. Až teď.

Hlavní autor hry Nathan Seedhouse napsal v čerstvém příspěvku, že ho v uplynulých letech paralyzovaly osobní problémy, a proto se vývoji nevěnoval. Teď si uvědomil, jaké má hra problémy a že má Grey Skies opravdu špatná hodnocení. Tvrdí přitom, že donedávna vůbec nevěděl, jak špatně na tom je, což je trochu zvláštní, ale pokud měl jiné starosti, asi to tak může být. Každopádně s tím chce něco udělat. Po letech se na ni podíval novýma očima a rozumí prý tomu, co se lidem nelíbí. Stále podle svých slov věří tomu, že pod nánosy problémů je slušná hra, proto se rozhodl ji remasterovat za pomoci nových technologií, které jsou nyní dostupné, a vlastních lepších zkušeností.

Nathan Seedhouse si chce pečlivě přečíst všechny komentáře a výhrady, aby se jim mohl věnovat, a vyřešil nejčastější stížností, které se týkají neohrabaného pohybu nebo frustrujícího stealthu. Ocenil přitom každého, kdo se do hry pustil, a proto samotný remaster obdrží zdarma všichni, kteří už vlastní originál. Naopak původní verze Grey Skies má být brzy stažena ze Steamu. Seedhouse doufá, že se tak podaří alespoň částečně napravit chyby, kterých se dřív dopustili, a že někdo dá titulu novou šanci. Brzy nás chce přitom informovat o dalším postupu.

I když to v příspěvku výslovně nezazní, zdá, se, že na vylepšené verzi bude pracovat Nathan Seedhouse sám, nebo alespoň z velké části. Na jeho jinak chvályhodnou snahu jako první upozornily magazíny GamesRadar a PC Gamer. Titul Grey Skies: A War of the Worlds Story kromě PC dorazil také na PS4, Xbox One a Switch. Jich se ale pravděpodobně bezplatný remaster netýká.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru