Zaklínač 3: Divoký hon, CD Projekt Red, Už víme, jak se do Zaklínače 3 omylem dostaly ženské genitálie

Už víme, jak se do Zaklínače 3 dostaly ženské genitálie

CD Projekt a autor Vaginas for Everyone zjistili, že je neoprávněně využívala jiná modifikace

Zdroj: CD Projekt RED
15. 2. 2023
Název: Zaklínač 3: Divoký hon Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: Datum vydání: 19. 5. 2015

Příběh o ženských genitáliích, které se omylem dostaly do next-gen verze Zaklínače 3, má další pokračování. A postupně se vyjasňuje, jak je možné, že CD Projekt ani autor původního modu nevěděl, že se tahle úprava do hry promítla. Potvrdila se přitom jedna z mých teorií, která se už včera nabízela, a sice, že k implementaci došlo nevědomky společně s jiným modem, který upravené textury také obsahoval. Podrobnosti opět přinesl magazín Kotaku.

Jasně se tak ukazuje, jaká je potenciální slabina tohoto postupu, který polský tým zvolil, když se rozhodl využít práce fanoušků. Nepochybně povedené, ale má to svá úskalí.

Na vině je modifikace HD Monsters Reworked, kterou CD Projekt skutečně oficiálně při práci na vylepšené verzi použil. Ta ovšem obsahovala části jiného modu – Vaginas for Everyone. Autor HDMR měl CD Projektu podle vyjádření mluvčího studia říci, že je jediným autorem, když se řešila otázka práv. Modder převedl práva na CDP, byl uveden v titulcích a odměněn za svou práci. Jenže zjevně nebyl jediným autorem a kvůli tomu i nezkontrolovanému obsahu se tak jasně ukazuje, jaká je potenciální slabina tohoto postupu, který polský tým zvolil, když se rozhodl využít práce fanoušků. Nepochybně povedené, ale má to svá úskalí.

Vysvětlení CD Projektu potvrdil i autor modu Vaginas for Everyone, který uvedl, že v roce 2019 obdržel zprávu od vývojáře modifikace HD Monsters Reworked. Ten ho žádal o svolení využít prvky Vaginas for Everyone pro svůj výtvor s tím, že mu samozřejmě neupře autorství. Ačkoli na žádost tvůrce vylepšených genitálií nereagoval a souhlas neudělil, autor HD Monsters Reworked zjevně vylepšené textury stejně neoprávněně využil a neobtěžoval se ani se slíbenou zmínkou, kdo je jejich původním autorem.

CD Projekt se nechal slyšet, že avizované odstranění tohoto obsahu nemá být vyjádřením proti nahotě nebo dospělým tématům.

To vše by samozřejmě vysvětlovalo, jak se obsah Vaginas for Everyone dostal do vylepšené verze Zaklínače 3 bez vědomí moddera i vývojářů z CD Projektu. Autor HD Monsters Reworked se o tom nezmínil, ale současně to obnažuje, že polský tým dal modderům značnou důvěru a nezkontroloval po nich vše, co do hry vkládal. Sám autor modu Vaginas for Everyone ale říká, že mu to nijak nevadí. Ostatně alespoň se jeho výtvoru dostalo větší publicity.

CD Projekt se nechal slyšet, že avizované odstranění tohoto obsahu nemá být vyjádřením proti nahotě nebo dospělým tématům, ale spíš pokusem zachovat vizuální soudržnost všech postav. Zahrnutí těchto textur prostě bylo od počátku neplánované.

Podrobnosti o tomto případu najdete v našich starších článcích.

Nahlásit chybu v článku

5

Napsat komentář

Další články
Nahoru