Zaklínač 3: Divoký hon, CD Projekt Red, O genitáliích v Zaklínači nevěděl ani původní autor modu

O genitáliích v Zaklínači nevěděl ani původní autor modu

Není jasné, jak se komunitní výtvor do next-gen verze hry dostal. Zase z ní ale zmizí

Zdroj: CD Projekt RED
14. 2. 2023
Název: Zaklínač 3: Divoký hon Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: Datum vydání: 19. 5. 2015

Kauza ženských genitálií v next-gen verzi Zaklínače 3 nekončí. Vylepšení, která se podle samotných vývojářů ze studia CD Projekt RED dostala do hry omylem společně s jinými komunitními modifikacemi, sice mají zmizet, ale jejich původní autor teď tvrdí, že byla použita bez jeho svolení. Tento obsah pochází podle zjištění magazínu Kotaku z modu Vaginas for Everyone, který můžete najít na webu Nexus Mods, a podle moddera jej studio nepožádalo o povolení použít jej, ačkoli tým mluvil o tom, že kontaktoval každého jednoho autora použitých komunitních vylepšení.

Pokud ovšem CD Projekt ani neměl v plánu modifikaci ve skutečnosti využít, není s podivem, se na moddera nikdo neobrátil. Otázkou ale je, jak se nakonec jeho dílo ve hře ocitlo a kde se stala chyba. CD Projekt jen vágně naznačil, že šlo o složitý proces spojování různých výtvorů. Připletl se mezi ně i zmíněný mod, anebo jej snad obsahovala jiná větší modifikace? Zvažovali polští vývojáři původně i zahrnutí tohoto nebo jiných modů a nakonec si to rozmysleli, ačkoli do hry jej někdo stejně propašoval?

Jak už bylo řečeno, CD Projekt plánuje genitálie ze hry zase odstranit, takže brzy tohle nahaté “drama” stejně skončí. Otázkou je, zda se někdy dozvíme, co aktuálnímu dění skutečně předcházelo. Další podrobnosti o celém případu najdete v našem předchozím článku.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru