Zaklínač 3: Divoký hon, CD Projekt Red, Next-gen update přidal do Zaklínače realistické genitálie

Next-gen update přidal do Zaklínače realistické genitálie

CD Projekt se sice nahoty nebojí, ale teď zašel dál, než zamýšlel. Překvapilo to i autory

Zdroj: CD Projekt
12. 2. 2023
Název: Zaklínač 3: Divoký hon Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: Datum vydání: 19. 5. 2015

Vývojáři z CD Projektu si nikdy moc nebrali servítky, co se týče obsahu pro dospělé, a tak se vedle násilí nebo vulgárních výrazů mohli hráči ve hrách se Zaklínačem nebo i v Cyberpunku 2077 setkávat také s erotikou a nahotou, především pak tou ženskou, která vždy nebyla jen okrajová. Z nedávné doby lze vzpomenout romantická a sexuální dobrodružství právě v Night City, pamětníci pak jistě vzpomínají na trochu netradiční sběratelské kartičky, které sbíral Geralt v prvním díle. Nedávný next-gen update pro třetího Zaklínače nicméně přinesl něco, co vývojáři (kupodivu?) nezamýšleli…

Upřímně řečeno, mě by to v tomto případě – u Zaklínače a CD Projektu – vlastně asi ani moc nepřekvapilo, ale skutečně má jít o nezamýšlenou fíčuru a o omyl. Magazín Kotaku odhalil, že během poslední velké aktualizace bylo mimo jiné vylepšeno hned několik ženských těl. Když to konečně přestanu neobratně a vzhledem k titulku i zbytečně zaobalovat, ve hře se zkrátka nově objevily i detailně vymodelované ženské genitálie, jimž vývojáři před lety pozornost nevěnovali. To se nicméně nedá říct o modderské komunitě, která se samozřejmě pustila i do této oblasti, což lze snadno dokázat i množstvím existujících „nude“ a NSFW modů.

Toto vylepšení se týká například známých Dam lesa, přesněji v jejich lidské podobě, jak si můžete ostatně povšimnout například na tomto screenshotu, pokud máte tu potřebu se o této novince sami přesvědčit, nebo brux, jak si dle Redditu všimli i další hráči. Zaskočeni nicméně nebyli jen ti, ale i přímo studio CD Projekt, které bylo ohledně této záležitosti dotázáno ze strany Kotaku, načež došlo k přezkoumání. Jak se tedy tento další krok k realističnosti třetího Zaklínače do hry dostal?

Na vině je některá z fanouškovských modifikací, které byly zařazeny do next-gen verze hry. Dle vyjádření CD Projektu se nejedná o jejich práci a zamýšlený obsah či vylepšení. „Sloučení toho všeho dohromady byl složitý proces a dotyčné textury jsou nechtěným výsledkem. Na řešení problému pracujeme,“ reagovalo studio. Podle poslední zprávy, kterou magazín Kotaku obdržel, nakonec dojde k odstranění těchto detailů, což možná některé pozorné hráče zklame, ale Zaklínač 3 koneckonců nabízí i spoustu jiného zajímavého obsahu.

Nahlásit chybu v článku

8

Napsat komentář

Další články
Nahoru