Zaklínač 3: Divoký hon, CD Projekt Red, CD Projekt představil next-gen verzi Zaklínače 3

CD Projekt představil next-gen verzi Zaklínače 3

Nad rámec hezčí grafiky přibude fotomód, nové kamery nebo rychlejší sesílání znamení

Zdroj: CD Projekt
23. 11. 2022
Název: Zaklínač 3: Divoký hon Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: Datum vydání: 19. 5. 2015

Na dnešní podvečer si studio CD Projekt RED přichystalo očekávanou prezentaci next-gen verze Zaklínače 3. Ačkoliv jsme se už před necelými dvěma týdny dozvěděli, že bezplatný patch dorazí 14. prosince, až dnes ukázali vývojáři samotnou hru a podělili se o několik dalších novinek. Nad rámec již zmiňovaného ray tracingu nebo podpory DLSS či FSR to je například fotomód, rychlejší sesílání znamení nebo nové kamery, které si můžete nastavit a podívat se na známý svět hry z trochu jiného úhlu.

Prezentace probíhala na Twitchi a příjemně mísila civilní povídání o hře s novými záběry a připravenými informacemi. Co se týče fotomódu, vývojáři cítili potenciál, který v tomto ohledu přinesl Cyberpunk 2077 a rozhodli se dát hráčům možnost vytvářet ještě hezčí screenshoty ve hře než doposud. K fotomódu se váže také připravovaná soutěž o nejhezčí fotku, o které budou vývojáři mluvit později. Další zajímavou novinkou jsou alternativní kamery, díky kterým lze sledovat hru z bližšího i vzdálenějšího pohledu. Vývojáři ale umožňují také kamery míchat, takže zatímco ze sedla Klepny můžete díky oddálení kamery sledovat větší prostor kolem sebe, souboj může mít stejnou kameru, jakou měl v původní hře. Vše záleží na vašich preferencích i nastavení a nic by nemělo být povinné či vynucené.

Hra nemá působit jako nová, ale naopak jen přinést drobná vylepšení, díky kterým bude starý známý zážitek ještě o fous lepší.

To se rovněž týká nového módu sesílání znamení, který je rovněž zcela volitelný. Pokud jej však zapnete, už se nebudete muset vracet do kruhového menu, vybírat znamení ve zpomaleném čase a následně ho sesílat. Nový mód udělá z pravého triggeru/R2 modifikátor, po jehož přidržení se z ostatních tlačítek gamepadu stanou tlačítka pro aktivaci konkrétních znamení. Je to podle vývojářů rychlejší, efektivnější, ale – znovu – pokud by to hráčům nevyhovovalo, mohou hrát Zaklínače 3 tak, jak byli zvyklí. Ostatně, vývojáři potvrdili, že hra nemá působit jako nová, ale naopak jen přinést drobná vylepšení, díky kterým bude starý známý zážitek ještě o fous lepší. Třeba jako v případě minimapy, kterou v zájmu zážitku můžete vypnout, ale ne nadobro jako v původní hře. Speciální mód vám ji na pár sekund zobrazí v momentě, kdy stisknete tlačítko pro zaklínačský smysl a po krátké chvíli zase zmizí.

Změnou prošla také velká mapa, resp. znázornění aktivních prvků, které budete moci přesněji filtrovat. Vývojáři mluvili o tom, že někteří hráči se mohli cítit zahlcení všemi otazníky a značkami, takže nyní si mohou sami vypnout vrstvy, které je v danou chvíli nezajímají a třeba se i konečně pokochat čistou mapou a odhalit některé nové detaily. Filtrů je doslova celý seznam a podobně jako v případě předchozích novinek vzešlo vylepšení z potřeb samotných vývojářů. A co je rovněž potěšující stran přehlednosti, vývojáři konečně umožní změnit velikost titulků, které byly zejména při hraní na televizi opravdu špatně čitelné.

Režim výkonu bude cílit na 60 fps, režim kvality na 30 při dynamickém 4K rozlišení.

Co se týče konzolí, vývojáři slíbili dva očekávané obrazové módy – výkon a kvalitu. Režim výkonu bude cílit na 60 fps, režim kvality na 30 při dynamickém 4K rozlišení. Vývojáři ale během prezentace nebyli konkrétnější, takže se zatím musíme spokojit jen s takhle vágním popisem. Příjemné ovšem je, že bez ohledu na vybraný mód bude mít hra textury ve vyšším rozlišení a nabídne i další efekty, týkající se světla nebo třeba počasí. Hráči na PlayStationu 5 se pak mohou těšit také na využití haptické odezvy a adaptivních triggerů, ale dokud sami nebudeme moci tuhle novinku vyzkoušet, těžko soudit, zda půjde o něco speciálního, nebo jen o rutinní zapojení těchto prvků jako v mnoha jiných hrách.

V samém závěru pak vývojáři mluvili o obsahu, který je provázán se seriálem Zaklínač na Netflixu. Náznaky přicházely už dříve, dnes jsme se ale dozvěděli, že zahrnutý bude nový quest, ke kterému byli dokonce přizváni i dabéři a všichni, kdo se starali o lokalizaci do dalších jazyků, mezi které – mimochodem – ve smyslu dabingu přibyla Čínština. Detaily vývojáři ale samozřejmě neprozradili, jen naznačili, že zanícení fanoušci si určitě přijdou na své. Pokud mezi ně patříte, ale právě díky updatu jste se rozhodli vrátit ke hře, ovšem na jiné platformě, budete moci také stejně jako v případě Cyberpunku 2077 využít možnost přesunout si uložené pozice mezi PC i konzolemi.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru