Unikly údajné fotografie Xboxu Series X bez mechaniky

Unikly údajné fotografie Xboxu Series X bez mechaniky

Bílou konzoli, o které se už dlouho spekulovalo, ukazuje na fotkách magazín Exputer

Zdroj: ilustrační foto, Vortex/Microosft
28. 3. 2024

Jako bumerang se už poněkolikáté vrací spekulace ohledně toho, že Microsoft připravuje nový model Xboxu Series X, který by však neměl optickou mechaniku po vzoru výkonnostně slabšího a levnějšího modelu Series S. Celá záležitost se ve velkém řešila v době, kdy se Microsoft hájil před soudem v souvislosti s nákupem společnosti Activision Blizzard. Tehdy unikly dokumenty, které takovou konzoli pod kódovým označením Brooklyn přímo zmiňovaly a součástí prezentace byl i koncept, jak by konzole mohla vypadat. Později se ale začalo mluvit o tom, že by konzole nakonec mohla mít stejný tvar jako Series X, ovšem s tím rozdílem, že nebude černá, ale bílá. To částečně naznačovala reklama společnosti Logitech, v níž se překvapivě bílý Xbox Series X ukázal, i když Microsoft následně popřel, že by takový model byl ve výrobě a potvrdil, že šlo jen o propagační účely. To ale podle aktuálních zpráv magazínu Exputer už zřejmě neplatí, protože na internet skrze něj unikly údajné první reálné fotografie, které existenci této konzole mají potvrzovat.

Kromě zmínky o tom, že Exputer už dříve o existenci bílého Xboxu Series X bez optické mechaniky informoval, nepřináší tentokrát magazín žádné bližší detaily. Uvádí, že fotografie byly magazínu poskytnuty přímo a připouští, že nejsou zrovna kvalitní. Mají však ilustrovat, jak bude konzole vypadat a hlavně potvrzovat, že zařízení nedisponuje zmiňovanou mechanikou. Co se týče portů, vše se zdá být takřka shodné s aktuální verzi Xbox Series X a je nyní otázkou, zda se něco změnilo uvnitř.

Exputer s odkazem na dřívější zprávy uvádí, že by měla mít konzole větší heatsink, ale jinak by mělo jít o výkonnostně identický model. Absence mechaniky by se pak měla odrazit na cenovce, která by měla být nižší nežli aktuální ekvivalent 499 dolarů ve Spojených státech. Konkrétní ale zdroje magazínu nebyly, takže nezbývá než počkat na případnou oficiální zprávu. S přihlédnutím k tomu, že přímo od Phila Spencera a jeho kolegů víme, že koncem roku chce Microsoft přinést nějaké novinky o herním hardwaru, z posledních dní už tu máme hned několik kandidátů. Může to být tato konzole, může se rovněž jednat o případný handheld, anebo ke slovu přijde mezigenerační model s vyšším výkonem. Nejblíže jsme ale po dnešních fotografiích právě bílému Series X.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru