Unikly další záběry z Assassin’s Creed Valhalla

Souboj s bossem se odklání od stylu předchozích dílů. Připravte se na dávku fantasy prvků

Zdroj: Ubisoft
8. 7. 2020
Název hry: Assassin’s Creed Valhalla Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 10. 11. 2020 Platformy: , , , , , Žánr:

Jsou tomu necelé tři dny, kdy se na YouTube zčistajasna objevila půl hodina záběrů z očekávaného Assassin’s Creed Valhalla. Ačkoliv se k úniku dosud nikdo nepřihlásil a vyjma snahy smazat všechny kopie z internetu se k nim nevyjadřuje ani Ubisoft, začíná být čím dál tím patrnější, že má video spojitost s blížící se prezentací Ubisoft Forward. Ještě konkrétněji by mohl únik souviset se spekulacemi, že si Valhallu mohli v předstihu vyzkoušet vybraní novináři a influenceři, proto nás vůbec nepřekvapuje, že pondělní video není jediné, které se předčasně dostalo na veřejnost. V podobném stylu se totiž na YouTube před krátkou chvílí objevil necelých osm minut dlouhý záznam souboje s bossem, a pokud jste dosud nebyli příliš spokojení s tím, co jste mohli ze hry sledovat, nová část váš pohled zřejmě příliš nevylepší.

Eivor, a opět ve své ženské podobě, naráží v rozbořené aréně na Cordelii, přisluhovačku padlého krále Leriona, který byl zavržen svými druhy a umučen k smrti. Bez ohledu na to, že Eivor bojovat nechce, Cordelia se na ni s výkřikem vrhne a rozpoutá souboj, který je pro Assassin’s Creed přinejmenším netypický. Nutností číst pohyby nepřítele zdánlivě připomíná některé ze soulslike her, ve skutečnosti ale nejde o nic náročného a rytmickým uskakováním a rychlými výpady se Eivor daří snižovat Cordelii zdraví. Vše je nicméně obaleno do fantaskního hávu plného blesků, rychlých teleportů, energetických výbojů a dalších fantasy prvků, které sice nejsou pro sérii úplnou novinkou, ale rozhodně se nedá mluvit o typickém prvku, prostřednictvím kterého bychom Assassin’s Creed poznávali. Naplňují se tak slova vývojářů, že božstvo a legendy budou hrát ve Valhalle svoji roli, jen jsme zřejmě nečekali tak přímou a zřetelnou, jak hra v ukázce prezentuje.

V závěru videa pak dostáváme opět možnost nahlédnout do inventáře a stromu schopností, kde se již téměř jistě potvrzuje finální zpracování.

Stejně jako v pondělí, také nyní se jedná o záběry z rozpracované verze, což podtrhuje i nápis „work in progress“ v pravém spodním rohu. Shodli jsme se však v redakci na tom, že bychom nebyli nikterak překvapení, kdyby prostřednictvím tohoto videa chtěli vývojáři hru v aktuální fázi prezentovat a museli jsme uznat, že v porovnání s předchozími záběry už hra vypadá čistěji. Může to být ale jenom zdání, protože se na scéně objevují jen dvě postavy a prostoru pro chyby či viditelné nedodělky tu mnoho není. V závěru videa pak dostáváme opět možnost nahlédnout do inventáře a stromu schopností, kde se již téměř jistě potvrzuje finální zpracování, důraz na pestrost výbavy a členitost celé herní nabídky.

Pokud se nestane nic neobvyklého, o Assassin’s Creed Valhalla bychom se měli více dozvědět už v neděli po 21. hodině, kdy startuje prezentace Ubisoft Forward, kterou vám zprostředkujeme s českým překladem v našem tradičním přenosu.

Nahlásit chybu v článku

9

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru