Assassin’s Creed Valhalla, Ubisoft, Ubisoft se konečně vrací zpět na Steam

Ubisoft se konečně vrací zpět na Steam

První hrou je Assassin's Creed Valhalla i s posledním DLC. Budou ji následovat i další tituly?

Zdroj: Ubisoft
22. 11. 2022
Název: Assassin’s Creed Valhalla Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: Datum vydání: 10. 11. 2020

Jsou to tři roky, kdy se Ubisoft rozhodl opustit herní platformu Steam. Ještě předtím, než ponechal své hry výhradně na svém vlastním launcheru Ubisoft Connect, to na začátku roku 2019 započalo dohodou s Epic Games Store ohledně The Division 2. Prodej byl na Steamu ukončen, načež se hra přesunula právě na launcher od Epicu. Cílem ovšem bylo spíše zákazníky nasměrovat právě k sobě, tehdy ještě na Uplay. Od té doby bychom nové tituly od Ubisoftu hledali na Steamu marně, nakonec se však skutečně schyluje k návratu.

Zdroj: Steam

Zanedlouho na Steam zamíří hned tři tituly od Ubisoftu, jimiž budou Assassin’s Creed Valhalla, Anno 1800 a Roller Champions. Assassin’s Creed Valhalla bude dostupný 6. prosince a už nyní můžeme nalézt stránku hry na Steamu, zbylé dva tituly dorazí později. Zatím ovšem není jisté, zda se jedná o výjimku, nebo bude Ubisoft v této praxi pokračovat. Původně Valhalla vyšla 10. listopadu 2020 a byla první (hlavní) hrou ze série Assassin’s Creed, která se nenacházela na Steamu, ale pouze na Ubisoft Connect a Epicu. To současně vede k otázkám, zda bychom se na Steamu mohli v roce 2023 dočkat i nadcházejícího dílu Assassin’s Creed Mirage.

Strategie Anno 1800 se vrací v pravém slova smyslu. Hra vyšla 19. dubna 2019, ale v tentýž den byla ze Steamu odebrána, opět kvůli Epicu. V současnosti se tedy na její stránce na Steamu dočtete, že „Produkt Anno 1800 byl na žádost vydavatele vyřazen z výsledků vyhledávání a veřejného zobrazování v obchodě služby Steam.“ Free-to-play sportovní hra Roller Champions pak vyšla letos 25. května, a tak na Steam zavítá poprvé. Podíváme-li se na Steamu na seznam her vydaných Ubisoftem, jako nejnovější zde nalezneme závodní hru Trials Rising vydanou 26. února 2019 a Far Cry: New Dawn z 15. února 2019. Pak už se musíme vrátit až k 5. říjnu 2018, kdy vyšlo Assassin’s Creed Odyssey.

Zdroj: Steam

„Neustále vyhodnocujeme, jak přinést naše hry různým hráčům, ať už jsou kdekoli, a zároveň jim poskytnout konzistentní ekosystém prostřednictvím služby Ubisoft Connect,“ sdělila manažerka Ubisoftu Jessica Roache. Ani ona však údajně na dotaz, jestli budou tyto tři hry následovat i další tituly, neodpověděla. Kromě toho není v tuto chvíli zřejmé, proč Ubisoft zvolil ze všech svých titulů zrovna tyto. Zatím tedy nelze potvrdit ani vyloučit, že by na Steam mohly v budoucnu dorazit i jiné hry. Podle Roache Ubisoft nikdy neukončil vztah s Valve a Steamem, což ostatně potvrzuje i vydávání DLC k některým hrám i po skončení prodeje, například k For Honor, Rocksmith a dalším.

Letos v létě nicméně mohly hráče vyděsit nejasnosti kolem Assassin’s Creed Liberation, které se mělo znepřístupnit i právoplatným vlastníkům, to se ovšem nakonec vysvětlilo. Pravdou však je, že dohoda s Epicem ohledně The Division 2 byla pro Ubisoft lákavá, i když netušíme, zda se nakonec vyplatila. Nešlo ale pouze o Ubisoft, jelikož za příklad můžeme dát i společnost 2K, která též provozuje svůj vlastní launcher. Přesto se Borderlands 3 stalo exkluzivitou pro Epic Games Store, přičemž výsledky byly více než dobré.

Jak už bylo zmíněno, Assassin’s Creed Valhalla dorazí na Steam 6. prosince, což je zároveň datum vydání posledního příběhového rozšíření, respektive epilogu, jenž uzavře Eivorův či Eivořin příběh. DLC nese přiléhavý název The Last Chapter (Poslední kapitola) a bude všem hráčům k dispozici zdarma.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru