Anno 1800, Ubisoft, Dojmy z uzavřené betaverze Anno 1800

Anno 1800 zmizí v den vydání ze Steamu

Ubisoft přistupuje k exkluzivnímu partnerství s Epic Games Store trochu citlivěji

1. 4. 2019
Název: Anno 1800 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 16. 4. 2019

Ačkoliv šéf Epic Games Store Steve Allison nedávno potvrdil, že do budoucna postupně utichnou vyjednávání o exkluzivních titulech pro Epic Games Store, momentální situace tomuto tvrzení neodpovídá. Nová distribuční platforma je ve stavu, kdy se snaží navázat partnerství s významnými vydavateli a ustavit dostatečně velkou skupinu zákazníků, k čemuž podle Epicu vede cesta právě přes tituly, které nejsou jinde dostupné. Bohužel, ne vždy se podobné aktivity shledají s pochopením ze strany hráčů a některé incidenty komunitou výrazně rezonují. Ať už se bavíme o Metru: Exodus nebo o Phoenix Pointu Juliana Gollopa, jde o situace, které podle svých slov nechce Allison opakovat. Přesto se nyní děje něco podobného s očekávanou strategií Anno 1800, kterou se Ubisoft rozhodl – stejně jako The Division 2 – vydat pouze na Epic Games Store a své platformě uPlay.

Způsob, který v Ubisoftu vymysleli, je ale přeci jen trochu citlivější, než v případě dalších zmiňovaných her a rozhořčení hráčů na sociálních sítí není tak velké. Věc se má tak, že až do vydání hry 16. dubna bude Anno 1800 dostupné k předobjednání na Steamu, jako kdyby na žádnou exkluzivní dohodu s Epic Games nemělo dojít. V den vydání ale hra z veřejné části Steamu zmizí a veškerý servis dostanou jen ti, kdo stihli předobjednávku. Vztahuje se to na všechna chystaná rozšíření, opravy hry, ale také podporu multiplayeru s hráči, kteří si hru zakoupí na Epic Games Store či uPlay. Jinými slovy, pokud o hru máte zájem a chcete ji mít ve své knihovně na Steamu, Ubisoft vám nesebral čas na rozmyšlenou a pravděpodobně tím množství předobjednávek na Steamu ještě zvýší.

„Prodej hry Anno 1800 v obchodě služby Steam bude ukončen k 16. dubnu z důvodu rozhodnutí vydavatele učinit hru exkluzivní pro jiný obchod,“ píše se v poznámce, kterou přilepili provozovatelé Steamu na kartu hry. „Vydavatel nás ujistil, že veškeré předobjednávky provedené před tímto datem zajistí zákazníkům ve službě Steam přístup jak k samotné hře, tak k jejím budoucím aktualizacím nebo stáhnutelném obsahu. Omlouváme se však těm z vás, kteří jste si chtěli hru koupit až po jejím vydání,“ píše se na Steamu. Ze strany Ubisoftu pak přišlo vysvětlení na portálu Anno Union, které se odkazuje na úspěšné prodeje The Division 2 a potvrzuje již dříve nastíněnou dlouhodobou spolupráci Ubisoftu a Epic Games.

Jednu věc ale nakonec vydavatel přeci jenom vlastníkům hry na Steamu upře – je jí plánovaná otevřená beta, která proběhne od 12. do 14. dubna. Dáváme stranou fakt, že dva dny před vydáním jistě nepůjde o „betaverzi“ a mnohem přiléhavější by bylo mluvit spíše o demu, nicméně jde o rozdíl, který by se u jiných her v budoucnu mohl nepříjemně zvětšovat. Zvlášť, pokud bude možné postup v betě přenést o dva dny později do plné verze, za což Ubisoft fanoušci určitě nepochválí…

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru