The Dark Pictures: Switchback VR, Supermassive Games, The Dark Pictures: Switchback VR bylo odloženo

The Dark Pictures: Switchback VR bylo odloženo

Hra vydání PS VR2 nestihne, průřez antologií ve virtuální realitě se však opozdí jen lehce

Zdroj: Supermassive Games
24. 1. 2023
Název: The Dark Pictures: Switchback VR Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: , Datum vydání: 16. 3. 2023

Společnost Sony minulý týden odhalila, na jaké tituly se mohou hráči těšit s uvedením headsetu PlayStation VR 2 na trh, konkrétně tedy 22. února 2023. Chyběla však mezi nimi nová hra od studia Supermassive Games, která rámuje jejich hororovou antologii The Dark Pictures a nese jméno Switchback VR. Titul byl oznámen na začátku listopadu společně s datem uvedení samotného PS VR2 i dalšími hrami, a ačkoliv hra neměla veřejně oznámené datum vydání, později bylo upřesněno, že dorazí coby launchový titul. Nakonec tomu tak ale kvůli odkladu nebude.

Vývojáři ze Supermassive Games vydali krátké vyjádření, v němž vysvětlují, proč se pro posun data rozhodli, a děkují hráčům za trpělivost i podporu. Důvod není příliš překvapivý, a jak už být u podobných odkladu zvykem, jde především o snahu hru vyladit a hráčům doručit v co nejlepším možném stavu. Vývojáři přiznávají, že jejich cílem bylo datum 22. února, ovšem ještě více jim jde o to, aby jejich dosud nejambicióznější titul, jak Switchback VR sami označují, nabídl ten nejdokonalejší a samozřejmě i nejděsivější zážitek. Nové datum vydání ovšem není vzdáleno ani měsíc od toho původního, neboť hra nakonec dorazí 16. března 2023.

Switchback VR je nejen další kapitolou v rámci kolekce The Dark Pictures, ale i jejím průřezem. Nebo možná spíše jejím průjezdem, a to doslova. Switchback hráče usadí na horskou dráhu, která vede napříč tituly první série antologie a znovu vrátí do hry ty nejděsivější nepřátele, kteří se zatím v The Dark Pictures objevili. Hráči tak mohou prožít dosud vydané hry trochu jinak a především pak z pohledu první osoby. Součástí jsou tím pádem mořský Man of Medan (2019), čarodějnické Little Hope (2020), sumerský House of Ashes (2021) a na závěr i vražedné The Devil in Me (2022).

Tentokrát však nejde jen o ovlivňování děje a přihlížení následkům nebo volbu trasy, jelikož je Switchback VR střílečkou, a tak je nutné se děsům postavit s pistolemi v ruce, každý pohyb ale hráče naopak uvrhá do většího nebezpečí  Vývojáři slibují tu nejděsivější jízdu, jakou bylo kdy možné zažít, a plné využití potenciálu PS VR2. V tomto případě není řeč pouze o adaptivních triggerech nebo haptické odezvě, hra totiž zaznamenává i zorničky a každé mrknutí nahrává nepřátelům. To i další zajímavé funkce a mechanismy hodlají vývojáři ještě představit v nepříliš vzdáleném videu, které vyplní čas zbývající do nového data vydání, zatímco už pracují na prvním díle druhé série s názvem Directive 8020.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru