Souhrn nově oznámených her pro PSVR2

Souhrn nově oznámených her pro PSVR2

The Dark Pictures: Switchback, nový Crossfire nebo kolekce Jurassic World Aftermath

Zdroj: Sony
2. 11. 2022

Oznámení data uvedení headsetu PlayStation VR2, který dorazí na trh 22. února, s sebou přineslo i řadu her, na něž se můžeme v nové virtuální realitě těšit. Vedle titulu Horizon Call of the Mountain, který PlayStation nabídne i v rámci bundlu se samotným zařízením, nás čekají novinky i VR přírůstky k zavedeným značkám a sériím. Více o samotném PSVR2 si můžete přečíst v našem předchozím článku, nyní však přišel čas si představit i hry samotné.

The Dark Pictures: Switchback VR

Nejnovější hra ze série The Dark Pictures od studia Supermassive Games nás vpustí do světa celé antologie, zároveň nás však usadí na horskou dráhu. Takto budou moci hráči doslova projet jednotlivými hrami – tedy Man of Medan, Little Hope, House of Ashes a dokonce i nadcházejícího The Devil in Me – a jejich lokacemi. V nich ovšem bude potřeba čelit nejrůznějším hrozbám, s nimiž se lze vypořádat za pomoci pistolí. Samotnou zběsilou jízdu samozřejmě podpoří 3D zvuk, haptická odezva nebo adaptivní triggery. Přesné datum vydání zatím neznáme.

Crossfire: Sierra Squad

Studio Smilegate oznámilo nový Crossfire s podtitulem Sierra Squad, jenž má využít předností a novým inovativních funkcí, které headset PSVR2 nabízí. Jedná se o rychlou a hektickou, ale zároveň snadno pochopitelnou střílečku z první osoby, jež hráče postaví proti zdánlivě nekonečným zástupům nepřátel, navíc s výraznou umělou inteligencí. Celá hra byla dle vývojářů navržena tak, aby se dobře hrála veteránům, ať už v Crossfire, nebo VR, ale i úplným nováčkům, proto bude k dispozici hned několik režimů včetně arkádového, realistického či hardcore. Bojovat bude možné sám nebo v týmu až čtyř hráčů, přičemž kampaň nabídne přes 60 misí. Fanoušci série se navíc mohou těšit na známé mapy i postavy. Ani zde však neznáme přesné datum vydání.

Hello Neighbor VR: Search and Rescue

Studia tinyBuild Games a Steel Wool Studios se rozhodla stealth hororovku Hello Neighbor posunout trochu dál, řekněme více do reality… Do domu pana Petersona tentokrát vstoupíte téměř osobně a společně s partou přátel se vydáte na záchrannou misi, jejímž cílem je dostat kamaráda z podivného zajetí ve sklepě. V tom vám však bude bránit řada překážek, hádanek, ale samozřejmě i samotný soused, pan Peterson. Ten ovšem není tím jediným nebezpečím, které v jeho domě číhá. Hello Neighbor: Search and Rescue vyjde vedle PSVR2 i na původní PSVR a bude možné jej předobjednat od 15. listopadu.

The Light Brigade

Máte chuť na nějaký další roguelike kousek? Pak by se vám mohla zamlouvat hra The Light Brigade, která ve vašich rukách spojí magii a střelné zbraně. S pomocí magie světla se budete moci prodírat tmou, zatímco se budete muset probojovávat procedurálně generovanými bojišti a lokacemi, například hlubokými lesy nebo hřbitovy. Každý další průchod pak vede k vylepšování zbraní, magie i další výbavy, která váš boj usnadní. The Light Brigade vyjde i na PSVR, přičemž bude poté možné získat i verzi pro PSVR2.

Jurassic World Aftermath Collection

Studio Coatsink na PSVR2 uvede svou stealth dinosauří hru Jurassic World Aftermath, respektive spojí obě části dohromady v kolekci. Hry původně vyšla pro Oculus Quest a Oculus Quest 2, současně se blíží vydání Jurassic World Aftermath Collection i na Nintendo Switch, k němuž dojde 10. listopadu, ale bez VR. Děj hry je zasazen do výzkumného zařízení na Isla Nublar a odehrává se mezi filmy Jurský svět a Jurský svět: Zánik říše a součástí je i Jeff Goldblum v roli Iana Malcolma. Cílem je získat potřebné informace a samozřejmě se vyhnout nebezpečným dinosaurům. Hra má na PSVR2 nabídnout 4K až při 90 fps, současně byly vylepšeny některé efekty a urychleno načítání. Kolekce vyjde v roce 2023, přesné datum zatím neznáme.

Cities: VR – Enhanced Edition

Cities: VR posunulo hranice Cities: Skylines a umožnilo stavbu a správu měst snů ve virtuální realitě, všechno ovšem začíná na zelené louce a teprve musí vyrůst. To nyní bude možné zažít znovu s PSVR2 a Enhanced Edition. Výkon PlayStationu 5 dle vývojářů umožnil přidání řady detailů a lepší plynulost. Cities: VR – Enhanced Edition vyjde společně s headsetem a předobjednávky budou spuštěny podobně jako u dalších her 15. listopadu.

Zenith: The Last City

MMORPG Zenith: The Last City dorazí v den vydání headsetu, tedy 22. února 2023, a bude tak jedním ze startovacích titulů nové generace VR. To není tak překvapivé vzhledem k tomu, že samotná hra není novinkou a v předběžném přístupu si ji od letošního ledna mohli hráči zahrát už na PlayStation 4 a původním PlayStation VR, kromě toho je hra dostupná i pro Meta (Oculus) Quest. Vývojáři ovšem poznamenávají, že od té doby přidali stovky hodin obsahu, vylepšili grafickou stránku a s PSVR2 využili nových funkcí. Pro vlastníky původní verze bude hra na PSVR2 dostupná zdarma, noví zájemci si ji budou moci předobjednat od 15. listopadu.

Pistol Whip

Rytmická VR střílečka Pistol Whip od studia Cloudhead Games vyšla poprvé již v roce 2019 a kromě PSVR je dostupná i pro Meta Quest. Pro PSVR2 vývojáři připravili vylepšenou verzi, která zpřesňuje detekci, načítání nebo zvuk a zároveň dodává obohacuje zážitek za pomocí nových funkcí. Vlastníci hry pro PSVR budou moci zdarma využít upgradu.

Cosmonious High

Tentacular

After the Fall

 

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru